ru ua

Журналіст розповів про нові методи, які використовує РФ у гібридної війні

Журналіст розповів про нові методи, які використовує РФ у гібридної війні Фото: Аркадій Бабченко (youtube.com/радио свобода)

Російський опозиційний журналіст звернув увагу на цікаві факти

Відомий російський журналіст і блогер Аркадій Бабченко, який виступає проти політики Путіна, розповів, як корупційний вплив стало одним з найбільш ефективних інструментів у гібридної війні Росії і Заходу. Про це передає "Обозреватель" з посиланням на "Подрыватели.інфо".

"Росія, безумовно, вивела гібридні війни на новий рівень. І досягла вражаючих успіхів на цьому терені. Гібридна війна — це не тільки різні силові операції, які ми зараз бачимо в Сирії та в Україні. Це ще і використання пропаганди, інформаційних технологій, грошей, інсургентів, національних громад, втручання у вибори, агентів впливу та корупції", - заявив Бабченко.

Бабченко вважає, що для досягнення своїх цілей Росія використовує не танкові дивізії, а "повзуче вплив".

"Приїжджаючи в країни першого світу, вони привозять з собою не тільки свої гроші, але й свій світогляд. Впливають і на практики бізнесу, і політики товариства тих країн, які їх приймають. І, що ще гірше — розбещують їх", - сказав блогер.

За його словами, корупція — найбільш дієвий інструмент у цих війнах.

"Спроба закривати очі на походження цих грошей, в переважній більшості випадків одержаних злочинним шляхом, є першою сходинкою в цьому розкладанні. Якщо злодій і злочинець стає в суспільстві таким же шанованою людиною, як і людина праці, що добився всього сам, то автоматично постає питання — навіщо працювати і дотримуватися законів, якщо злодійство і корупція — набагато більш короткий шлях до успіху? Якщо це можна їм, чому не можна нам? Якщо суспільство не робить різниці між злодієм і чесною людиною, навіщо в такому разі бути чесним?" – пише Бабченко

"Які гроші ви впускаєте в свою країну? Як і на кого вони працюватимуть? Як вони будуть впливати на суспільство? Як вони будуть розкладати його? Як і які маніфестації, партії, сили, корупційні схеми, фейкові ботофермы і механізми впливу будуть оплачуватися в наступний раз через них? А, головне, повторюся — як вони будуть продовжувати розкладати суспільство? Тому що, якщо довго бити в одну точку, це незмінно принесе свої результати А бити в одну точку такі режими вміють", - підсумував журналіст.

Нагадаємо, що російський журналіст Аркадій Бабченко звинуватив соліста групи "Моральний кодекс" Сергія Мазаєва в лукавстві.