ru ua

Через аномальну погоду в Україні раніше часу прокинулися бабаки

Через аномальну погоду в Україні раніше часу прокинулися бабаки Фото: Бабаки (pixabay.com/rottonara)

Тварини, яких вважають передвісниками весни, вийшли зі сплячки

У Миколаївському зоопарку прокинулися бабаки. Тварини вийшли зі сплячки раніше часу через аномальну погоду, - в місті було близько десяти градусів тепла. Про це повідомляє "Сегодня".

Нагадаємо, що бабаків вважають передвісниками весни - зазвичай вони прокидаються в кінці лютого і пророкують, коли прийде тепла погода.

Тварини розкрили норку, однак на поверхні бабаки з'являються рідко. Співробітникам вдалося з'ясувати, що тварини прокинулися, тільки з допомогою ласощів.

"Ми поклали їм набір кормів, і в перший же день хліб був надкушений і частина кормів зникла. Вони потягли собі в нору", – розповіли в зоопарку.

Відео: Бабаки (YouTube/Сьогодні)

Зоолог Тетяна Бондаренко розповіла, що пара бабаків Свистун і Свистуха з дитинчатами через спеку залізли в нору ще на початку літа. А тепер через аномальне зимове тепло прокинулися раніше.

"Швидше за все, це пов'язано з аномально теплою зимою на півдні України. Організм тварини реагує. Зазвичай бабаки прокидаються в кінці лютого - на початку березня", – розповіла завідуюча відділом хижих тварин Миколаївського зоопарку.

За словами зоологів, якщо погода зміниться, бабаки можуть знову залягти в сплячку. А поки тварин підгодовують і спостерігають за їх поведінкою.

Варто також відзначити, що через аномальну погоду в січні цього року в Миколаївській області посеред зими зацвіли крокуси і первоцвіти.

До речі, синоптик попередила про морози.