ua en ru

У Житомирській області фермер кинув тварин вмирати від голоду

У Житомирській області фермер кинув тварин вмирати від голоду Фото: Вівці (pixabay.com/ru/users/moha1983)

Селяни намагаються врятувати їх

В Житомирській області фермер кинув десятки тварин вмирати голодною смертю. Про це повідомляє ТСН.

Схудлі коні закриті в брудних стайнях, стоять в гної, а в приміщенні немає ні сіна, ні комбікорму. Ще два десятка овець гуляють в засніженому полі. За словами місцевих жителів, інші тварини вже померли голодною смертю. Однак фермер існування проблеми заперечує.

Селяни кажуть, що нагодували б худобу, проте бояться власника тварин.

"Ми не маємо права годувати з-за того, що він викличе поліцію. У нього худобу здохне, а він скаже, що отруїли", - вважає мешканка села Кілки Валентина Мошонец.

Фермер взяв в оренду комплекс чотири роки тому, і спочатку доглядав за тваринами. Кілька місяців тому все змінилося, і тепер господар навідується на ферму раз на тиждень, а зустрічі з односельцями уникає.

Відео: Тварини фермера голодують (tsn.ua)

"Гнати далі, ніж очі бачать! Для цих 20 овечок ні кормом забезпечити... Он скоро ті телята з ніг впадуть. Слів можна підібрати", - обурюється Віктор Школяр.

Сільський голова зізнається, що про знущання над тваринами знає, але вплинути на фермера не може, тому що худоба – його приватна власність.

"Створили комісію, склали акт, але практично вплинути неможливо", - говорить Віктор Паращенко.

Місцеві жителі написали звернення в поліцію. Ферму обстежили і визнали, що тварини утримуються неналежним чином. Але це також нічого не змінило.

"Від дачі будь-яких пояснень з цього приводу він відмовляється, нічого пояснювати не бажає", - розповів про господаря тварин начальник Чуднівського відділення поліції Анатолій Корнієць.

Правоохоронці хочуть відкрити кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами. Якщо вина фермера буде доведена, йому загрожує штраф у 8,5 тис. грн або до п'яти років позбавлення волі.

До речі, в Україні може з'явитися зоополиция. Звернення вже підтримали 77 депутатів.