У Києві з'явився пам'ятник Анні Ахматовій

У Києві з'явився пам'ятник Анні Ахматовій
Фото: Пам'ятник Анні Ахматовій ("Інтер")

23 червня 2017 року у Маріїнському парку Києва відбулося урочисте відкриття пам'ятника Анні Ахматовій

Автор монумента – столичний скульптор Олександр Стельмашенко. Ініціаторами встановлення пам'ятника стала група киян, серед яких керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна і головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін.

Місце – Маріїнський парк – обрано невипадково. Одного разу, гуляючи з сестрою і нянею неподалік від Маріїнського палацу, маленька Аня знайшла шпильку у формі ліри. Няня тоді сказала Ані: "Це значить, ти станеш поетом"... Пророцтво збулося, вірші Анна стала писати вже в 11 років.

Ахматова – один із символів Срібного століття. Її геній притягував найяскравіших сучасників і кидав її в гущу подій, які згодом стали історією. Вона сама була частиною історії, реагуючи на мінливості долі віршами.

altaltaltaltalt
 

"Мені здається, дуже символічно, що саме в наші дні, в наш час, ми відкриваємо цей пам'ятник, – сказала Ганна Безлюдна, керівник Inter Media Group. – У Ахматової є вірші, які всім нам необхідно перечитати сьогодні. Своєю творчістю, своїм життям вона показала, що таке вірність. Анна Ахматова була вірна собі, своєму таланту, своєї Батьківщини. І жодного разу, ні за яких обставин цього не змінила. І я дуже рада, що сьогодні у центрі Києва з'явився пам'ятник Анні Ахматовій. Спасибі всім причетним до цього".

На відкритті монументу зібралися шанувальники генія Ганни Андріївни – актори, телеведучі, літературознавці, – для кого її рядки звучать актуально і сьогодні, а життя є прикладом мужності і стійкості.

"Важливо, що пам'ятник відкрито в місці, що має безпосереднє відношення до Ганни Ахматової, – зазначив Антон Нікітін, головний редактор телеканалу "Інтер". – Ці дерева, ці стежки, ця земля пам'ятає Ахматову. Пам'ятник – від слова "пам'ять". Важливо пам'ятати і розуміти, що ми не просто живемо в Києві сьогодні. Київ більше ніж столиця – це місто багатовікової історії, в якому відбувалися великі події, народжувалися великі люди. Місто, в якому формувалися великі особистості. І Анна Ахматова сформувався як поет в Києві. Важливо пам'ятати, що ми живемо в тому числі і в місті Анни Ахматової".

Нагадаємо, власника будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику зобов'язали відновити пам'ятник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся