ru ua

Фільм про Майдані "Все палає" значиться серед 15 претендентів на "європейський Оскар"

Фільм про Майдані "Все палає" значиться серед 15 претендентів на "європейський Оскар" Фото: Українці, подивилися документальну стрічку Течинського і компанії, вважають, що її необхідно включити в шкільну програму

Автори стрічки - найвідоміші українські майстри фоторепортажу і початківці документалісти

Експерти Європейської кіноакадемії внесли українську картину про Майдані "Все палає" у лонг-лист з 15 документальних фільмів. Кращий з них буде названий на 28-й церемонії вручення "європейського Оскара", як називають премію, 12 грудня в Берліні.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив один з творців фільму, майстер фоторепортажу Олександр Течинский. Його співавторами є Олексій Солодунов і Дмитро Стойков. Продюсером фільму виступила Юлія Сердюкова.

Прем'єра їхнього дітища відбулася в жовтні 2014 року на Лейпцігському міжнародному фестивалі кіно і анімації. Тоді фільм виборов першість у номінації "Кращий східноєвропейський документальний фільм".

У Києві неігрову драму показали на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays 24 березня в Будинку кіно, після чого фільм вийшов в український прокат.

"Фантастичний сміливий відвертий амбівалентний фільм про певні сторони Майдану. Я б включив його в шкільну програму, за нової історії України. Не пам'ятаю, щоб так сильно колись потрапляв в екран", - ділилися емоціями після перегляду глядачі в соцмережах.

Фільм про Майдані "Все палає" значиться серед 15 претендентів на "європейський Оскар"

Фото: Постер фільму в українському прокаті навесні

В конкурс Європейської кіноакадемії "Все палає" відібрали поряд з такими роботами, як британський документальний біопік про Емі Вайнхаус (стрічку "Емі" компанія "Артхаус-Трафік" показувала в Україні) і скандинавський "Погляд тиші" маститого Джошуа Оппенхаймера про наслідки геноциду в Індонезії. Стрічка Оппенхаймера, до речі, увійшла в програму торішнього, 71-го Венеціанського кінофестивалю, ставши единственныы документальним фільмом, який претендує на "Золотого лева".

У минулому році премію Європейської кіноакадемії за кращий документальний фільм отримав "Банкір: Повелитель всесвіту" Марка Бодера про вивороті фінансових ринків.

European Film Academy (EFA) була заснована у 1988 році в Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів на чолі з Інгмаром Бергманом для просування європейського кінематографа в світі.

Styler гаряче вболіває за перемогу наших хлопців!

Фільм про Майдані "Все палає" значиться серед 15 претендентів на "європейський Оскар"

Фото: Країна повинна знати своїх героїв в обличчя! Зліва направо: Дмитро Стойков, Олександр Течинский, Олексій Солодунов