ru ua

На Запорізькій АЕС вимкнули один з енергоблоків: фахівці розкрили деталі

На Запорізькій АЕС вимкнули один з енергоблоків: фахівці розкрили деталі Фото: Запорізька АЕС (npp.zp.ua)

На даний момент, ситуація є стабільною

Через виявлений дефект, працівникам Запорізької АЕС довелося вимкнути один з енергоблоків. Про це повідомила пресс-служба оператора українських АЕС "Енергоатом".

"23 вересня 2018 року в 02:59 енергоблок №2 Запорізької АЕС відключений від мережі для усунення дефекту на трубопроводі автономного контуру головного циркуляційного насоса №3. Плановане час підключення енергоблоку до мережі - 28 вересня 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Примітно, що Запорізька АЕС є найбільш великим енергетичним об'єктом України і Європи. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985, третій – в 1986 році, четвертий – у 1987, п'ятий – у 1989, шостий – 1995.

На даний момент радіаційний фонт в районі розташування АЕС і санітарно-захисній зоні знаходиться на рівні 8-12 мікрорентген на годину.

До речі, зоні ЧАЕС працівники ДСНС і поліцейські врятували лося, який застряг у водоймі. Про це передає прес-служба поліції Київської області.

Нагадаємо, на території України існують міста-примари, про які не знають жителі країни, але часто відвідують іноземні туристи. Окрім Чорнобильської зони, в якій залишилися занедбані поселення, існують міста й в інших областях країни, в яких життя зупинилося багато років тому.