ЛГБТ-любов на великому екрані: квір-фільми кінофестивалю "Молодість" 2016

Фото: Фільми з програми "Сонячний зайчик" (Колаж РБК-Україна)
Фото: Фільми з програми "Сонячний зайчик" (Колаж РБК-Україна)

Найстаріший український кінофестиваль "Молодість" показав нові фільми про ЛГБТ-спільноту в рамках програми "Сонячний зайчик"

Квір-кіно, як і раніше, стоїть осібно і не має належної уваги як з боку глядачів, так і з боку критиків. У 2001 році цю ситуація в Україні взявся виправляти директор кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі та журналіст Анатолій Ярема, які заснували програму ЛГБТ-кіно на київському фестивалі.

Конкурс з теплою назвою "Сонячний зайчик" (Sunny Bunny) знайшов як прихильників, так і супротивників. Тим не менш, вже 15 років програма залишається найбільшою культурною подією в країні, де можна переглянути найкращі фільми ЛГБТ-спільноти зі всього світу. І з року в рік саме тут піднімаються ті гостросоціальні теми, на які наше суспільство все ще намагається табуювати.

"Наше літо"

Французську режисер Катрін Корсіні легко і невимушено розповідає історію про сільську дівчину, життя якої в один прекрасний день перевертається з ніг на голову, і замість стогів сіна перед нею розгортається панорама Парижа з усіма його можливостями і духом свободи 70-х. Там вона вперше для себе відкриває новий рух – фемінізм і знайомиться з чарівною Кароль.

Любов двох дівчат, для кожної з яких це трепетне почуття одночасно і заборонно, і бажано, штовхає їх на вчинення подальших вчинків. І якщо одна з них незабаром перестане боятися осуду і косих поглядів, то для другої це стане нестерпно.

"Тхеквондо"

Кращим фільмом програми "Сонячний зайчик" був визнаний аргентинський фільм "Тхеквондо" Марко Бергера і Мартіна Фаріни про симпатії між двома чоловіками.

На віллі Фернандо збираються семеро друзів дитинства і його колега з тхеквондо Герман – відкритий гей, але інші гості про це не знають. Поки всі граються біля басейну, випивають і, не соромлячись, розповідають один одному інтимні історії, Фернандо і Герман намагаються усамітнитися. Компанія нарочито демонструє грайливу свободу, але визнає вона свободу вибору свого друга.

"Орниолог"

Один з найбільш відомий португальських режисерів нового покоління Жоао Педро Родрігеш відправляє свого героя на пошуки чорних лелек. Але раптово каяк орнітолога Фернандо потрапляє в аварію, а самого чоловіка в лісі знаходять китайські лесбіянки-паломниця. Родрігеш вважається майстром метаморфоз і сюрреалізму, і тут він залишається вірний собі, наповнюючи картину інтерпретаціями християнських історій і міфологічним символізмом, за що в підсумку отримав приз за режисуру в Локарно.

"Тео і Юго в одному човні"

Тео і Юго знайомляться в паризькому клубі. Нічого незвичайного, якби це був не гей-клуб, а причиною знайомства не стала б оргія. Молоді люди втрачають голову від кохання, віддаючись повністю зароджується почуття. Ось тільки в одного з них ВІЛ.

Олів'є Дюкастель і Жак Мартіно за приватною історією знайомства двох паризьких геїв розкривають низку міжособистісних проблем від дефіциту довіри до простого невміння слухати і чути один одного. Але все це подається до столу в обгортці ліричного міського романсу.

"Кіт"

Назва картини австрійця Гендль Клаус здавалося багатообіцяючим. Адже кіт, музика і ідеальна сім'я як можна краще підходять для хорошого фільму. Однак одностатева сім'я і автор вилучив у неї більшість проблем, які притаманні парам жінка-чоловік. Тут немає поділу на сильного і слабкого, але є крихкість самих відносин.

Музиканти Симфонічного оркестру Андреас і Стефан живуть в красивому особняку біля виноградників. Компанію їм складає улюблений кіт Мойсей, але одного разу вбивство улюбленця привнесе в ідилію гіркоту і відчуження. Таке метафоричне вигнання з раю на прикладі пари чоловіків, для яких поворотним стає один трагічний інцидент, завоювало "Тедді" як кращий фільм року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top