ua en ru

ЛГБТ-любов на великому екрані: квір-фільми кінофестивалю "Молодість" 2016

ЛГБТ-любов на великому екрані: квір-фільми кінофестивалю "Молодість" 2016 Фото: Фільми з програми "Сонячний зайчик" (Колаж РБК-Україна)
Автор:

Найстаріший український кінофестиваль "Молодість" показав нові фільми про ЛГБТ-спільноту в рамках програми "Сонячний зайчик"

Квір-кіно, як і раніше, стоїть осібно і не має належної уваги як з боку глядачів, так і з боку критиків. У 2001 році цю ситуація в Україні взявся виправляти директор кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі та журналіст Анатолій Ярема, які заснували програму ЛГБТ-кіно на київському фестивалі.

Конкурс з теплою назвою "Сонячний зайчик" (Sunny Bunny) знайшов як прихильників, так і супротивників. Тим не менш, вже 15 років програма залишається найбільшою культурною подією в країні, де можна переглянути найкращі фільми ЛГБТ-спільноти зі всього світу. І з року в рік саме тут піднімаються ті гостросоціальні теми, на які наше суспільство все ще намагається табуювати.

"Наше літо"

Французську режисер Катрін Корсіні легко і невимушено розповідає історію про сільську дівчину, життя якої в один прекрасний день перевертається з ніг на голову, і замість стогів сіна перед нею розгортається панорама Парижа з усіма його можливостями і духом свободи 70-х. Там вона вперше для себе відкриває новий рух – фемінізм і знайомиться з чарівною Кароль.

Любов двох дівчат, для кожної з яких це трепетне почуття одночасно і заборонно, і бажано, штовхає їх на вчинення подальших вчинків. І якщо одна з них незабаром перестане боятися осуду і косих поглядів, то для другої це стане нестерпно.

"Тхеквондо"

Кращим фільмом програми "Сонячний зайчик" був визнаний аргентинський фільм "Тхеквондо" Марко Бергера і Мартіна Фаріни про симпатії між двома чоловіками.

На віллі Фернандо збираються семеро друзів дитинства і його колега з тхеквондо Герман – відкритий гей, але інші гості про це не знають. Поки всі граються біля басейну, випивають і, не соромлячись, розповідають один одному інтимні історії, Фернандо і Герман намагаються усамітнитися. Компанія нарочито демонструє грайливу свободу, але визнає вона свободу вибору свого друга.

"Орниолог"

Один з найбільш відомий португальських режисерів нового покоління Жоао Педро Родрігеш відправляє свого героя на пошуки чорних лелек. Але раптово каяк орнітолога Фернандо потрапляє в аварію, а самого чоловіка в лісі знаходять китайські лесбіянки-паломниця. Родрігеш вважається майстром метаморфоз і сюрреалізму, і тут він залишається вірний собі, наповнюючи картину інтерпретаціями християнських історій і міфологічним символізмом, за що в підсумку отримав приз за режисуру в Локарно.

"Тео і Юго в одному човні"

Тео і Юго знайомляться в паризькому клубі. Нічого незвичайного, якби це був не гей-клуб, а причиною знайомства не стала б оргія. Молоді люди втрачають голову від кохання, віддаючись повністю зароджується почуття. Ось тільки в одного з них ВІЛ.

Олів'є Дюкастель і Жак Мартіно за приватною історією знайомства двох паризьких геїв розкривають низку міжособистісних проблем від дефіциту довіри до простого невміння слухати і чути один одного. Але все це подається до столу в обгортці ліричного міського романсу.

"Кіт"

Назва картини австрійця Гендль Клаус здавалося багатообіцяючим. Адже кіт, музика і ідеальна сім'я як можна краще підходять для хорошого фільму. Однак одностатева сім'я і автор вилучив у неї більшість проблем, які притаманні парам жінка-чоловік. Тут немає поділу на сильного і слабкого, але є крихкість самих відносин.

Музиканти Симфонічного оркестру Андреас і Стефан живуть в красивому особняку біля виноградників. Компанію їм складає улюблений кіт Мойсей, але одного разу вбивство улюбленця привнесе в ідилію гіркоту і відчуження. Таке метафоричне вигнання з раю на прикладі пари чоловіків, для яких поворотним стає один трагічний інцидент, завоювало "Тедді" як кращий фільм року.