Вчені попереджають про екстремальну зиму

Вчені попереджають про екстремальну зиму
Фото: Зима (Pixabey)

Світ знаходиться на межі нового льодовикового періоду

Британський кліматолог Джеймс Медден стверджує, що цієї зими, до якої залишилося буквально пару місяців, очікується такий феномен, як "мінімум Маундера". Це період тривалого зменшення кількості сонячних плям приблизно з 1645 по 1715 роки, який збігся з малим льодовиковим періодом. Про це повідомляє Mirror.

Прогнози метеорологів вельми сумні – зима прийде швидко і буде найсуворішою за останні 100 років. По території всієї Європи очікується багато снігу, вітряна погода і морози до -30 градусів. Причому перші морози вдарять вже на початку грудня.

Крім того, зима скоріше всього буде затяжною і триватиме до квітня 2018 року. У деяких країнах, наприклад, в Ірландії, вже в жовтні випаде сніг.

Вчені пов'язують це явище з нових кліматичних циклом, в який входить Земля, і з різким підвищенням температури в Тихому океані на один градус.

Також очікується зниження сонячної активності. У підсумку до 2030-2040 році на Землі може настати п'ятий льодовиковий період.

Самою суворою зимою вважають зиму 1708 – 1709 року. В Європі ґрунт промерз більше, ніж на один метр. Замерзли озера, ріки, а разом з ними і вся риба. На полях вимерз весь урожай. Мороз і сильні вітри знищили виноградники.

Нагадаємо, Кличко заявив, що в Києві вже виконані практично всі роботи по підготовці до зими.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся