ua en ru

Виявлено два потенційно населених двійника Землі

Виявлено два потенційно населених двійника Землі Фото: Зірки (pixabay.com/skeeze)

Астрономи знайшли чотири планети земного типу в 12 світлових роках від нашої планети

Міжнародна група астрономів виявила в сузір'ї Кита (Тау Кита) довкола зірки, віддаленої від Землі на 12 світлових років, чотири планети земного типу.

За даними вчених, дві з планет є суперземлями і знаходяться в зоні населеності, що робить їх придатними для існування на поверхні води. У зв'язку з тим, що зірка не є червоним карликом, а схожа на Сонце, виявлена система є більш сприятливою для життя, ніж система TRAPPIST-1. Копія матеріалу вчених опублікована в репозиторії arXiv.

Маси знайдених планет досягають 1,7 маси Землі, що робить їх одними з найменших небесних тіл, виявлених поблизу сонцеподібних зірок. Щоб знайти ці планети, знадобилося чутливе обладнання, яке здатне зареєструвати невеликі значення радіальної швидкості зірки (до 30 сантиметрів в секунду). Завдяки впровадженню нових технологій, що дозволяють позбутися від шуму в даних, вчені змогли зареєструвати свою знахідку.

Всі чотири об'єкта є скелястими, однак тільки дві найбільш віддалені від Тау Кита планети потенційно придатні для життя. Проте, на думку фахівців, вони, швидше за все, зазнають постійного бомбардування кометами та астероїдами, оскільки зірку оточує диск з масивних уламків.

Нагадаємо, в 2016 році астрономам вдалося виявити систему TRAPPIST-1, в якій знаходяться три екзопланети. Вони обертаються навколо червоного карлика, віддаленого від Землі на відстань в 39 світлових років. При цьому на місцеву зірку відбуваються потужні викиди плазми.

До речі, виявлена найгарячіша екзопланета.