ru ua

Молода дівчина може осліпнути: до українців звернулися по допомогу

Молода дівчина може осліпнути: до українців звернулися по допомогу Фото: колаж РБК-Україна

Сліпота підступила до дівчини вже вдруге

Українців просять допомогти врятувати зір журналістці Ксенії Цивірко. Дівчина осліпла на ліве око ще в 2012 році, коли була 9-класницею. Але влітку 2018-го сильні проблеми раптово виникли і з правим. У соцмережі Facebook вона написала чуттєвий пост, в якому розповіла про складну ситуацію, яка здатна довести до відчаю, і опублікувала фото необхідних медичних довідок.

Зазначається, що лікарі не знають, у чому причина різкого погіршення зору і як його повернути. За їх припущенням, допоможе заміна кришталика.

У той же час ізраїльські офтальмологи з клініки Рамбам готові провести консультацію і призначити операцію, однак 5 тисяч доларів за консультацію в Ізраїлі і 28 тисяч гривень на запропоновану в Україні операцію ані в дівчини, ані в її родини немає.

"Важко психологічно знати, що могла б бачити, але можливості - фінансової - немає. Мені соромно і страшно розповідати всьому чесному народу про свої проблеми і випрошувати гроші", - пише вона.

Цивірко розповіла, що близько 7 років тому у неї стався розрив сітківки обох очей, і операцію на лівому оці зробили невдало: після вітректомії замінили кришталик, почався крововилив, який викликав сильний запальний процес, ерозію рогівки і субатрофію ока – тобто його смерть. Лікування, відновлення, обміну та поверненню воно не підлягає.

У минулому червні сліпота знову її наздогнала - раптово і без попередження.

Фото: скрін з Facebook-сторінки Ксенії Цивірко

"Потрібно робити ту ж операцію, що і в школі. І, хоч на момент операції я і так нічого не бачила, ймовірні наслідки у вигляді субатрофии мене дуже лякали. В цьому випадку не було б жодної надії вже ніколи. Але операція пройшла успішно, за що я щиро вдячна рук мого хірурга Юлії Панченко. Але через пару місяців світ знову став заслоняться білою розмитою пеленою, порушеннями в сприйнятті кольорів. Зір почав сильно падати: з 5% у листопаді до 1-2% в лютому", - повідомила журналістка.

Вона також розповіла про супутні численні проблеми, з якими зіткнулася через втрату зору. При цьому дівчина продовжує працювати і намагатися доглядати за собою та "просто не покінчити життя самогубством".

"Заголом, незважаючи на те, що мені соромно про це говорити і страшно буде читати злісні повідомлення успішних, самостійних і освічених людей, які можуть сказати, як кому треба жити, я дуже прошу вас про допомогу. Тому що ще страшніше і ще гірше – залишати себе в тій ситуації, в якій я перебуваю, тільки через побоювання очікуваної реакції оточуючих. Я хочу нормально працювати і малювати, а для цього мені потрібен зір. Допоможіть його повернути, будь ласка!" - звернулася вона.

Також дівчина обіцяє всім, хто пожертвує велику суму, зробити своїми руками маленьку м'яку іграшку або намалювати пейзаж маслом в мініатюрі та вислати поштою.

Молода дівчина може осліпнути: до українців звернулися по допомогу

Малюнок Ксенії Цивірко

У пості вказано номер картки для допомоги контакти: Приватбанк: 5168745010079363; 4731185616124571 (Цивірко Ксенія Романівна).

Фото: скрін з Facebook-сторінки Ксенії Цивірко

У коментарях до повідомленням користувачі мережі всіляко підтримують дівчину і висловлюють впевненість, що небайдужість людей обов'язково дасть свої плоди - необхідні кошти будуть зібрані, а операція стане успішною:

"Успішні і самодостатні люди будуть раді тобі допомогти, а не розказувати, як треба жити. Щиро сподіваюся, що ти збереш необхідну суму! І не варто соромитися того, що ти опинилася в біді. Тримайся, ти сильна. Все буде гаразд";

"+100 гривень.Тримайтеся";

"Ви дуже смілива дівчина. Спасибі вам за відвертість. Вірте людям і все у вас буде добре"...

Молода дівчина може осліпнути: до українців звернулися по допомогу

Скрін коментарів з Facebook-сторінки Ксенії Цивірко

Як повідомлялося раніше, українців просять допомогти жінці, яка уже більше 2,5 років бореться з раком - у неї четверта стадія захворювання з ураженням печінки.

Також ми писали про те, що Микола Тищенко та Олег Скрипка просять українців врятувати 12-річного хлопчика.