ua en ru

4-денний робочий тиждень в Україні: утопія чи реальність

4-денний робочий тиждень в Україні: утопія чи реальність Колаж РБК-Україна

Ця дискусія буде актуальною для України через 5-7 років

Відео: (YouTube/ТСН)

Людство, за словами вчених, страждає від нестачі щастя, що можна легко виправити, якщо дозволити працювати 4 дні в тиждень. Як скоро українцям буде надана така можливість, передає ТСН.

Експерти твердять в один голос: при можливості працювати менше, люди почнуть працювати ефективніше і роботу полюблять сильніше. А ось екстремальний режим, навпаки, призведе до зносу організму.

Офісну роботу Настя вирішила залишити, коли постійним стресом довела себе до нервового виснаження, тому що інколи доводилося працювати без вихідних. Тепер вона фрілансер і сама розпоряджається своїм часом, хоча заробляє значно більше.

На даний момент 40% українців говорить про те, що хотіли б самі регулювати свій графік, 30% воліє чотириденний, а решта 25 готові залишитися на звичайному п'ятиденному.

За даними фахівців, майже половину офіційного робочого дня українці просто просиджують. "Роботодавець з працівником можуть домовитися таким чином, щоб він 30 годин на тиждень працював, це дозволено. Єдине питання в тому, чи достатньо цієї тривалості робочого часу для забезпечення гідного рівня оплати праці", - говорить генеральний директор директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовий.

Генеральний директор федерації роботодавців України Руслан Іллічов вважає, що короткий робочий тиждень – це умови розвинених економік і творчих напрямків.

Психологи також відзначають, що у разі переробки вас чекає спочатку емоційне вигорання, а потім і фізичні хвороби. "Спочатку ми переживаємо стрес, потім ми акумулюємо останні сили у собі, включно з магнієм Б6, натрієм, всією групою вітаміну Б. Відбувається якийсь надлом, і людина більше не може емоціонувати, працювати. Вона в принципі недієздатна", - каже Вікторія Люборевич-Трохова.

Тому людині потрібно відпочивати мінімум два дні на тиждень, а дискусія про три вихідних, за приблизними підрахунками експертів, актуальною для України стане мінімум за 5-7 років - за умови розвитку економіки.

Раніше ми писали, скільки українцю треба працювати на iPhone.

А також публікували, які плюси і мінуси несе в собі 4-денний робочий тиждень.