ua en ru

У Берліні зазвучить українське радіо

У Берліні зазвучить українське радіо Колаж (РБК-Україна)

Слідом за першим україномовним радіо у Великобританії, запускають радіо для української діаспори та гостей Німеччини

Вже в кінці травня або на початку червня в Берліні почне свою трансляцію українське радіо - Trembits FM. Перша передача вже записана, і її першими гостями стали посол України в Німеччині Андрій Мельник та віце-голова Німецько-Українського форуму Карл-Ґеорґ Велльманн, передає "Укрінформ".

Повідомляється, що наших співвітчизників чекає якісний продукт, і вже зовсім скоро вони зможуть отримувати незалежну і всеосяжну інформацію на противагу російській пропаганді.

"Я дуже щасливий, що нарешті таке радіо в Берліні з'явиться. Хочу побажати Трембитам цікавих співрозмовників, зацікавлених слухачів", – привітав журналістів Мельник. За його словами, тільки в столиці ФРН проживає понад 12 тисяч українців – потенційних слухачів.

Ведучіми першої передачі стали харків'янин Кирило Коломієць і львів'янка Катерина Рітц-Ракул, які вже багато років живуть в Берліні.

У Берліні зазвучить українське радіо

Фото: у Берліні запустять українське радіо (Укрінформ/Ольга Танасийсук)

Головний редактор Євгенія Козменко вже готує інтерв'ю з політиками і діячами мистецтва. Це будуть як українці, що працюють у ФРН, так і гості країни.

Перший час ефіри будуть проводитися всього два рази в місяць, але в майбутньому планується розширення ефіру до щотижневих випусків. Послухати радіо можна буде на хвилях радіо ALEX FM 91.

У Берліні зазвучить українське радіоУ Берліні зазвучить українське радіоУ Берліні зазвучить українське радіоУ Берліні зазвучить українське радіоУ Берліні зазвучить українське радіоУ Берліні зазвучить українське радіо

Фото: перші гості студії Trembits FM (Укрінформ/Ольга Танасийсук)

Хоча основною аудиторією стануть наші співвітчизники, але й росіяни і німці так само зможуть слухати передачі на Trembits FM, оскільки передачі будуть вестися як українською, так і німецькою мовами. Зазначається, що в якості тем в пріоритеті - культура та музика, та, що найбільше цікавлять українців в Берліні і трохи політики, але журналісти обіцяють тримати розумний баланс.

"Добре, що українці отримають власне радіо і зможуть отримувати незалежну і всеосяжну інформацію, особливо в умовах російської пропаганди", - підсумував віце-голова Німецько-Українського форуму Карл-Ґеорґ Велльманн.

Нагадаємо, в Берліні виявили у продажу карту України без Криму.

Відео: куди піти в День Києва 2018 (video.rbc.ua)