ru ua

"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів

"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів Колаж (РБК-Україна)

Андрій Герус поскаржився на нестачу грошей на обслуговування державних університетів

Голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус поскаржився на погані умови життя в студентському гуртожитку Києво-Могилянської академії, а також на недостачу грошових коштів на забезпечення гідних умов утримання ВНЗ. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Це гуртожиток одного з найкращих університетів, Києво-Могилянської Академії, за два дні до початку навчання. Заселяють по чотири студента в кімнати по 12-15 м. кв. І тут питання не в Могилянці, в інших – схоже. Це особа сторінки, у якої немає декілька мільйонів зробити ремонт гуртожитку, де будуть жити і вчитися сотні і тисячі студентів. Немає декілька мільйонів, щоб провести учнівські олімпіади, де зможуть проявити себе талановиті та розумні діти. Немає грошей опалювати взимку навчальні корпуси", - написав він у публікації.

"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів

"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів

Фото: гуртожиток Києво-Могилянської академії (facebook.com/andriy.gerus)

Також Андрій зазначив, що, тим не менш, в країні виявляється достатньо грошей на введення в дію формули оплати за електрику Роттердам+, яка, за словами діяча, фінансується освітніми установами.

"Але є 32 мільярди гривень на Роттердам+ для олігарха, тому що там хороші відкати. Є 15 мільярдів в рік платити найвищі у світі "зелені" євротарифи, але немає грошей поставити в студентські гуртожитки нормальні батареї. У нас найнижча в світі рента на вугілля і порожній бюджет. Тому що шахтами володіє Ахметов, а йому дуже треба багатіти, щоб купувати політиків і чиновників. Це пріоритет держави не в словах, а в діях. А наше завтра – це результат не сьогоднішніх слів, а сьогоднішніх дій. І на дверях цієї розбитої кімнати неодмінний атрибут реформ - напис "У ЄВРОПУ". Але ми ж розуміємо, що з такими пріоритетами і такою моделлю ніякої Європи не вийде", - додав Герус.

"Це обличчя країни": відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з кращих вузів

Скріншот поста (facebook.com/andriy.gerus)

(ДОПОВНЕНО) Пізніше стало відомо про те, що дані фотографії стану студентського гуртожитку були зроблені під час ремонту, який тривав набагато раніше, і на даний момент ремонтні роботи тривають тільки в одному блоці гуртожитку по вулиці Марини Цвєтаєвої, 14-Б. Інші приміщення гуртожитку вже відремонтовані з повною заміною вікон, дверей і коммунікацією. Про це повідомив головний фахівець житлового відділення Національного університету "Києво-Могилянська академія" Марія Новикова.

Раніше ми вже писали про те, як у Києві в одному з гуртожитків Національного університету біоресурсів і природокористування студентів перших курсів запропонували поселити в моторошних кімнатах в неналежному санітарному стані.

Нагадаємо, Міносвіти зафіксувало в цьому році найменшу кількість випускників шкіл.

Також повідомлялося, що в Києві більше сотні студентів КНТЕУ влаштували п'яну масштабну гулянку на вулиці.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: У скільки обійдеться перше вересня українським батькам