ua en ru

Філарет різко висловився про статут ПЦУ: в чому причина

Філарет різко висловився про статут ПЦУ: в чому причина Фото: Філарет (РБК-Україна)

Філарет наголосив, що українська церква діє законно

Філарет розкритикував нинішній статут Православної церкви України, написаний Вселенським патріархатом. На його думку, автокефальній православній церкві необхідний свій український статут, який мають затвердити на Помісному соборі. Про це почесний партиарх розповів в інтерв'ю "Главком".

Він нагадав, що раніше Константинополь схвалив прийняття українською помісною церквою статуту вже після отримання томосу про автокефалію.

Філарет заявив, що згідно з домовленостями із Вселенським патріархом, обов'язковими постійними членами Синоду має бути він, митрополит Макарій та митрополит Симеон. Інші архієреї на вимогу грецької сторони повинні по черзі займати місця у священному Синоді.

"Митрополит Епіфаній обрав склад Синоду як тимчасовий на один або півтора року. А після цього часу повинні прийти інші, по черзі з усього єпископату Православної церкви. Ось такий нам запропонували порядок греки. Це не означає, що такий порядок задовольняє нас. Мене особисто не задовольняє", - наголосив він.

За словами Філарета, на наступному Помісному соборі необхідно провести засідання і ухвалити Статут УПЦ.

"Не Київської митрополії у складі Константинопольського патріархату, тому що ми зараз користуємося цим Статутом, грецьким уставом", - сказав він.

Говорячи про основні відмінності бажаного статуту від нинішнього - грецької редакції - Філарет відзначив необхідність збільшити кількість постійних членів Синоду з 3 до 12.

"Для інших залишиться можливість почергово бути тимчасовими членами Синоду. Постійними членами Синоду повинні бути авторитетні архієреї з різних регіонів, з Центру, Заходу, Сходу, Півдня та Півночі. Щоб вся Україна була представлена в Синоді постійними членами, тобто так, як у нас було досі в Київському патріархаті", - розповів почесний патріарх.

Також Філарет додав, що раніше в українській церкві до поділу саме такими були порядок і традиція, які "не є новими для нас".

"Ми діємо законно, не проти Вселенського патріархату", - зазначив він.

Як повідомлялося раніше, Філарет розповів про контакти української церкви із СБУ. За його словами, церква підтримує з нею зв'язок, але нічого з нею не погоджує.

Також ми писали про те, що повідомлялося, що Філарет закликав главу УГКЦ не проводити літургію в Софійському соборі. За його словами, таке служіння може викликати протистояння між православними і греко-католиками.