ua en ru

"Відомий як Падре": як АТОвець-капелан відрікся від Московського патріархату і став допомагати бійцям

"Відомий як Падре": як АТОвець-капелан відрікся від Московського патріархату і став допомагати бійцям Фото: солдат із свічкою (flickr.com/ministryofdefenceua)

Причиною доленосного рішення стала поїздка на Донбас у 2014-му році

На початку проведення війни на Донбасі отець Сергій покинув Московський патріархат і став капеланом в одній з українських бригад. Про це повідомляє волонтерська організація "Повернись живим" на сторінці Facebook.

"Сергій Дмитрієв народився в Росії, але з 90-х років живе і служить в Україні. Волонтер, військовий священик, активіст і просто людина з широким, як небо, серцем. З початком війни він покинув Московський патріархат і став капеланом 30-ї бригади. Серед побратимів він більш відомий як Падре", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що він вщент руйнує стереотипи про типового священнослужителя. "Я, швидше, возз’єднався з Київським патріархатом, а не перейшов із Московського, - коментує Сергій. – Все вирішила перша поїздка в зону АТО в 2014".

"Відомий як Падре": як АТОвець-капелан відрікся від Московського патріархату і став допомагати бійцям

Фото: скріншот поста (facebook.com/backandalive)

"Ті, хто перетинався з ним на фронті, згадують: був разом із бійцями повсякчас, молився, вінчав, хрестив, сповідав, відспівував, говорив, слухав… Говорити він уміє взагалі з ким завгодно, будь то буддист, рабин чи мусульманин", - йдеться у повідомленні.

Більш того, волонтери розповіли, що діяльність Падре не обмежується служінням церкви.

"Падре очолює одну громадську організацію, яка шукає меценатів і відправляє на навчання за кордон дітей загиблих на фронті воїнів. "Стіна пам'яті загиблих за Україну воїнів" на Михайлівській площі – це також його ініціатива", - підкреслюється в тексті повідомлення.

"Відомий як Падре": як АТОвець-капелан відрікся від Московського патріархату і став допомагати бійцям

Фото: капелан "Падре" із зони АТО (facebook.com/backandalive)

До речі, в зоні АТО бойовики обстріляли реанімобіль з пораненими українськими військовими. В результаті обстрілу отримала поранення медсестра-анастезіолог. Повідомляється, що дівчина перебуває в госпіталі. Двох бійців вивозили з району Донецького аеропорту, зараз їх стан задовільний.

Пізніше цю інформацію підтвердив на брифінгу представник Міноборони Дмитро Гуцуляк. За його словами, серед постраждалих є жінка-військовослужбовець, яка виконує завдання на посаді медсестри-анестезіолога.

Нагадаємо, у Закарпатській області помер військовий, ветеран АТО Павло Дем'яненко, який захищав від терористів луганський аеропорт. Що призвело до смерті військового - поки що невідомо.