Відомий блогер розповів, чому жителі Донбасу не чинять опору "ЛДНР"

STYLERLIFE        23.09.2016 - 14:55
Фото: Жителі Донбасу не чинять опору російській орді (flickr.com)
Фото: Жителі Донбасу не чинять опору російській орді (flickr.com)

"Дао Донбасу такий: терпіти до останнього, монотонно ковтати сірі будні, наповнені глобальним абсурдом, і чекати чогось-такого, що, може, статися, а може, й не станеться"

Є причина, по якій люди на Донбасі не пручаються "ДНР" і "ЛНР". Про це розповів відомий український блогер та журналіст Сергій Іванов в інтерв'ю порталу ONLINE.UA.

"Відразу після того, як почалися військові дії, величезна кількість людей зрозуміла, що щось пішло не так. Уяви, місяць тому - квітучі міста (якщо цей епітет можна застосувати до Луганська і Донецька), а зараз прилітають "Гради", бомби, по вулицях бігають якісь ідіоти в папахах, переперезані кулеметними стрічками. Це багатьох налякало Додамо до цього заповнені підвали, камери, інші приміщення - постійно зникають люди. Віджаті автомобілі, будинки навряд чи сприяли популярності влади "молодих республік". Але чинити опір ніхто не буде. Якщо хочеш, це Дао Донбасу такий: терпіти до останнього, монотонно ковтати сірі будні, наповнені глобальним абсурдом, і чекати чогось-такого, що, може, статися, а може, й не станеться", - зазначив Іванов.

За його словами, люди на сході України пристосовуються, мімікрують і чекають чогось хорошого.

"Сказати, що вони чекають на Україну? Звичайно, є багато людей, які чекають на Україну, але, в основному, люди чекають відновлення якоїсь колишньої рівноваги: спокою, миру і ковбаси за 2,20. Це властива інертність, вибачте за затяганий слово, донбаської ментальності. І я більше ніж впевнений, що багато з нас так і сиділи б на Донбасі, якби війна нас не викинула звідти. Заражений вірусом гниття "російського світу" Донбас відторгнув нас, як чужорідні тіла. Іноді, коли ти не можеш прийняти рішення, щось або хтось бере пульт управління в свої руки і каже: "Досить дивитися це г*вно - давай я включу щось цікавіше!" А більшість людей, що залишилися на Донбасі, змирилися з тим, що відбувається. Як виявилося, їм нічого не треба було міняти. Хочуть, щоб не стріляли, щоб було, де провести дозвілля, і щоб все було дешеве. А питання геополітичного статусу, питання, пов'язані з ідеологією, їм важливими не здаються", - сказав блогер.

Іванов зазначив також, що історичний процес в Україні є циклічним.

"Зараз наша країна - це Україна зразка 1918 року, хіба що у нас немає гетьмана Скоропадського. А так все те ж саме. І вибір той самий: або нас захопить дика орда люмпенів на чолі з більшовиками - Росія - або ж ми знайдемо в собі сили, щоб їм протистояти. І розуміння цього в Донецьку, Луганську, звичайно, відсутнє - цьому сприяють і масована пропаганда, і ментальність. Донбас - це пролетарський регіон, де в людях живе жага патерналізму, вони впевнені, що держава все повинна розрулювати, а люди повинні вчасно прокидатися і ходити на роботу",- резюмував він.

До речі, Савченко не вважає Шарія українофобом.

Теги: ДНР
On Top