ua en ru

"Як помирають рок-зірки": пішов з життя відомий краматорський волонтер

"Як помирають рок-зірки": пішов з життя відомий краматорський волонтер Ігор Мешалкін (фото: Facebook/Ігор Мешалкін)

Раніше він переніс важкий інсульт, але до кінця залишався патріотом своєї країни

Пішов з життя відомий краматорський волонтер Ігор Мешалкін, який активно допомагав українським військовим на Донбасі. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив журналіст Олексій Ладика.

"Як помирають рок-зірки. Сьогодні (14 листопада - прим. ред.) поховали Ігоря Мешалкіна. Багато хто знав його як волонтера, активіста і патріота. Я його запам'ятаю як рокера, вокаліста групи "Стоящие на своем" на прізвисько Річі. Хоча, кажуть, він останнім часом не любив, коли його так називали. У 2000 чи 2001 році я вперше пішов на концерт. Це був Green Gray у нас на площі в Краматорську. На розігріві перед ними виступало багато місцевих груп, але найбільше мені запам'яталися "Стоящие на своем". Вони грали рок-н-рол в дусі Чижа, а довговолосий хіпповатий фронтмен відрізнявся особливою харизмою і нестримними веселощами - весь час щось мочив на сцені. Це був Річі", - розповів Олексій.

"Як помирають рок-зірки": пішов з життя відомий краматорський волонтер

Скріншот поста (facebook.com/olladyka)

"Через час я зустрів його на Критому ринку - він торгував касетами. Я запитав, чи є касета з музикою групи. Він вийшов з-за прилавка, підійшов близько і сказав, що група як раз поїде до Києва записувати альбом. Я не знаю, поїхала група в Київ чи ні, чи він прибрехав про альбом, але ніяких слідів групи "Стоящие на своем" в інтернеті немає - ні відео, ні фото, ні музики. Як і немає фото Ігоря в іпостасі рок-музиканта", - продовжив свою розповідь журналіст.

За словами Ладики, пізніше він зустрічав Річі час від часу в місті "і з цих зустрічей можна було спостерігати, як у нього складалося життя".

"Ось він іде з дружиною і коляскою. Ось він кладе плитку біля входу в теперішній "гік бункер" (креативний простір в Краматорську - Прим. ред.). Здається, у нього вже було коротке волосся. Потім я дізнався, що він розлучився з дружиною. Після цього у нього був важкий інсульт", - додав він.

Цікаво, що в 2004 році Мешалкін активно виступив проти Помаранчевої революції і навіть брав участь у нападі на намет агітаторів за Ющенка - розмалював її балончиком з синьою фарбою.

"Я не знаю, чи вплинув інсульт на світогляд Річі. Але ближче до 2013 року, до Евромайдана і АТО, він став палким патріотом України, я б сказав навіть націоналістом. Казав чи намагався говорити українською, носив вишиванку... Коли почалася АТО, Ігор став волонтером і активістом і саме таким його запам'ятають багато хто", - зазначив Олексій.

"Як помирають рок-зірки": пішов з життя відомий краматорський волонтер

Скріншот поста (facebook.com/olladyka)

"І ось нещодавно він помер. Приблизна дата смерті - 1 листопада. Він пролежав більше тижня в своїй квартирі, поки знайомі волонтери не схаменулися, що його давно не видно. У висновку лікарів кажуть, що причину смерті встановити неможливо, враховуючи стан тіла", - закінчив свою розповідь про Мешалкіна.

Користувачі також сумують за покійним волонтером і кажуть, що у нього була важка доля, але Мешалкін був "прикольним чуваком".

"Як помирають рок-зірки": пішов з життя відомий краматорський волонтер

Скріншот коментарів (facebook.com/olladyka)

До речі, у мережі тужать за полеглими захисниками України.