ua en ru

У Києві відкриється "Парк корупції"

У Києві відкриється "Парк корупції" Ека Ткешелашвілі (фото: прес-служба)

Це проект про явище, повністю викорінити яке не вдалося ще нікому в світі

1 червня в столиці відкриється перший в Україні “Парк корупції”. Проект реалізовується Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні і покликаний привернути увагу громадськості до теми топ-корупції та в інтерактивному форматі розповісти про те, як вона працює та хто і як із нею бореться.

Дев’ять надувних шатрів загальною площею понад 700 кв. м з’являться в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка. Кожне з них розповідає свою історію: від корупції як явища, яке знали ще давні шумери, та основних корупційних схем до великого блоку з інформацією про антикорупційні органи та артефактами реальних кримінальних справ. Остання зала має назву “Країна, яку ми вимріяли”. Вона показує, якою може бути Україна без корупції.

У Києві відкриється "Парк корупції"

У Києві відкриється "Парк корупції" (фото: прес-служба парку)

У Києві відкриється "Парк корупції"

У Києві відкриється "Парк корупції" (фото: прес-служба парку)

“Молодь стає більш терпимою до корупції. Молодь не хоче читати довгі тексти антикорупційних розслідувань і розбиратися в нюансах теми, яку глибоко не знає. Молодь не хоче читати довгі тексти антикорупційних розслідувань і розбиратися в нюансах теми, яку глибоко не знає. Саме тому ми вирішили говорити з нею в форматі інтерактивного парку, де через зрозумілі образи, об’єкти, віртуальну реальність, 3D, інтерактивні панелі та інсталяції пояснюємо не тільки, як працює топ-корупція, але й що роблять в Україні, щоб її подолати. Цей проект не про конкретних людей, героїв, події чи злочини. Він про топ-корупцію як явище, повністю викорінити яке не вдалося ще нікому в світі. Проте світ знає приклади того, як рівень корупції знижався до мінімуму, після чого йшло економічне зростання. Впевнена, що Україна має бути саме на такому шляху", – каже керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі.

Згори унікальна пневматична конструкція нагадує ящірку – найдавнішу рептилію, яка легко адаптується до будь-яких кліматичних умов, а у разі втрати хвоста відрощує новий. Зблизька парк схожий на великі надувні кульки – символи мильних бульбашок та порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію. Лише один із залів має форму, яку впізнає кожний українець, – 100-метровий золотий батон, напівреальний символ, квінтесенція корупції в Україні, її найвища точка. Архітектори проекту використали 4 кольори: золотий та платиновий – як символи корупції і білий та прозорий – як готовність України до очищення. Таким чином відвідувачі пройдуть свій шлях: від розуміння, як працює топ-корупція і чим живуть корупціонери, до того, як і хто протидіє топ-корупції і як її подолати.

У Києві відкриється "Парк корупції"

Ека Ткешелашвілі і Ярослава Гресь (фото: прес-служба парку)

"Парк корупції" буде працювати три тижні. Вхід в парк буде безкоштовним. Щоб до нього потрапити, потрібно купити квиток у Національний ботанічний сад імені М.Н. Гришко вартістю 50 грн. Всі кошти, виручені за квитки, будуть спрямовані на розвиток ботанічного саду.

До речі, у Києві відкрилася унікальна виставка тюльпанів "Навколо світу".