Кияни не можуть отримати законні квартири у забудовника

Кияни не можуть отримати законні квартири у забудовника
Фото: Висотка (pixabay.com/gazrock)

У висотку повинні переселити жителів сусідніх будинків

У Дарницькому районі Києва люди не можуть отримати законне житло у забудовника, який зводить висотку. Туди повинні переселити і жителів сусідніх будинків, але договору не укладаються. Про це повідомляють в програмі "Остання Інстанція".

"Порушуються права людей, йде точкова забудова, ніякої реконструкції району тут не планується. Точкова забудова - це порушення наших прав", - обурилася місцева мешканка.

За словами експертів, забудовники часто отримують дозволи на таке будівництво в обмін на реконструкцію старого житлового фонду і надання квартир для переселення людей. Але офіційно ці обіцянки не підтверджені.

 

Відео: Люди не можуть отримати свої кварти (youtube.com/Телеканал ZIK)

У 2013 році компанія ПрАТ "Схід-2" отримала дозвіл на будівництво по вулиці Сормовской, 3. Однак, за документами можна зводити тільки вісім поверхів. Якщо ж будується висотка, то в неї необхідно переселити жителів старих будинків і проводити реконструкцію кварталу. Таким чином, людям повинні илі виділити 20 квартир зі 100. Але про це керівник будівельної компанії Петро Литвинчук сказав уже тільки в бесіді з журналістами.

На зустрічі він зазначив, що проект будівництва будівлі не відповідав вимогам і його мінятимуть.

"Даний проект ми коригуємо. Він не влаштовує нас і він не підпадає під існуючі норми. Тому ми будемо його корегувати відповідно до діючих норм", - пообіцяв він.

"Коли буде програма розвитку даної території і нам запропонують певні майданчики, де будуть будуватися будинки, надаватиметься житло цим жителям. Я думаю, що проблема буде вирішена", - додав Литвинчук.

Хоча, згідно із законом, договору з місцевими жителями повинні підписуватися до початку будівництва, як і затвердження програми розвитку території. Через це мешканці звернулися в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, але реакції поки не було.

У новобудові вже почали продавати квартири. Як повідомили у відділі продажів, в липні вже можна буде підписувати договори.

До речі, власника будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику зобов'язали відновити пам'ятник.
 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся