ua en ru

Київський вокзал змінять до невпізнання: мережа скипіла

Київський вокзал змінять до невпізнання: мережа скипіла Укрзалізниця буде реконструювати київський ж/д вокзал (ілюстративне фото)

Укрзалізниця показала, як буде виглядати київський вокзал

Укрзалізниця вирішила реконструювати київський ж/д вокзал. Більше всього змін чекає привокзальну площу: там посадять дерева, встановлять лавки, позбудуться від постійних заторів біля входу на центральний вокзал.

Проект реконструкції столичного вокзалу показав голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов на своїй Facebook-сторінці. При цьому він зазначив, що буде ще чимало доробок, експертиз і додаткових архітектурних рішень. Але вже зараз зрозуміло: Вокзальна площа зміниться майже до невпізнання.

Київський вокзал змінять до невпізнання: мережа скипіла

Проект реконструкції київського вокзалу (facebook.com/Kravtsov.Evg)

За словами чиновника, площу зроблять більш зручною в першу чергу - для пасажирів. Буде розширено пішохідний простір, зони тротуарів, оптимізована логістика з громадським транспортом. Ця робота, каже Кравцов, стане першим важливим етапом.

Після першого етапу розпочнеться об'єднання приміського і центрального залізничних вокзалів в єдиний вокзальний комплекс з інтеграцією його в систему міського громадського транспорту, зокрема, швидкісного трамвая.

Київський вокзал змінять до невпізнання: мережа скипіла

Київський вокзал у сутінках (фото: facebook.com/JSCUkrzaliznytsia)

Чиновник пообіцяв, що затягувати з реалізацією реконструкції УЗ не буде - початок робіт планується вже з липня цього року. Але вже зараз користувачі мережі задоволені побаченим проектом реконструкції. Причини невдоволення у всіх різні.

  • А чому немає велосипедної інфраструктури? Ні велодоріжок / велосмуг, ні велопарковок. До того ж, всю ділянку до зупинки громадського транспорту можна перетворити в сквер-громадський простір.
  • Коли ви цганів приберете з вокзалу?
  • А громадське обговорення буде? Чи ці коментарі і є громадським обговоренням?
  • Навісу не вистачає до платформ громадського транспорту.
  • А другий вихід зі станції метро "Вокзальна"?
  • Дуже прошу збільшити шрифт на табло графіка руху поїздів. Навіть людям з 100% зором не дуже видно.
  • А як заїхати на машині, щоб пасажиру вивантажитися? З речами до входу тільки йти, судячи з фото, метрів 70. Дороги дуже вузькі, буде суцільний затор навколо...
  • Мене цікавить питання безбар'єрності та наявності ліфтів на кожну платформу. Вони передбачені проектом?
  • Можна було додати арт-інсталяції та пішохідний фонтан. Мало озеленення. Саджайте побільше дерев!

Київський вокзал змінять до невпізнання: мережа скипіла

Фотожаба (facebook.com/ruslan.khavriuta)

До речі, це не всі сюрпризи, які УЗ готує українцям. Наприклад, нещодавно стало відомо, що в Укрзалізниці хочуть реформувати приміські перевезення навколо Києва за прикладом Мюнхена та Франкфурта.