ru ua

Дещо скасували: Супрун розповіла про медичні довідки, необхідні дітям в школах

Дещо скасували: Супрун розповіла про медичні довідки, необхідні дітям в школах Фото: РБК-Україна

Батькам українських школярів дали слушну пораду

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала, що для прийняття в школу Медична карта дитини більше не потрібна і в навчальних закладах не мають права не допускати школярів до навчання без неї. Про це вона розповіла на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Якщо ви прийшли в школу, а від вас вимагають "Медичну карту дитини" (форма № 026/о) - документ на купу сторінок, що заповнювався від руки медиками і зберігався в школі, скажіть, що його скасували", - зазначила вона.

Дещо скасували: Супрун розповіла про медичні довідки, необхідні дітям в школах

Фото: facebook.com/ulanasuprun

Супрун підкреслила, що цей документ не потрібен для прийняття дитини в школу з березня 2018 року.

"Проте досі у деяких навчальних закладах його продовжують вимагати за звичкою. Тож нагадую освітянам, батькам та медикам - "Медична карта дитини" більше не потрібна!" - відзначила в. о. міністра.

"Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого сімейного лікаря або педіатра, та отримати стандартні довідки", - розповіла Супрун.

Таких довідки всього дві.

Перша - довідка форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду".

Цю довідку видасть ваш педіатр або сімейний лікар після огляду дитини. У довідці для школи лікар зазначає:

- прізвище та ім'я дитини, дату її народження та стать;

- місце проживання дитини, телефон батьків;

- найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;

- дату проведення обов'язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду та рекомендовану дату наступного);

- висновок про стан здоров'я дитини (якщо школяр має яке-небудь захворювання, то за рішенням одного з батьків у цій довідці може бути зроблений відповідний запис);

- групу для занять фізичною культурою;

- рекомендації.

Супрун додала, що за необхідності, лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи або до фахівців вузького профілю.

Друга довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень". У ній міститься інформація про проведення вакцинації або ревакцинації, а також щодо здійснення туберкулінових проб.

"Профілактичний візит до вашого лікаря - чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування. Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, - безоплатні для вас, їх оплачує Національна служба здоров'я України", - зазначила Супрун.

Дещо скасували: Супрун розповіла про медичні довідки, необхідні дітям в школахДещо скасували: Супрун розповіла про медичні довідки, необхідні дітям в школах

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун дала поради, як підготувати дитину до навчального року. Перш за все варто було ще тиждень тому почати відновлювати шкільний режим і розпорядок дня. Ще один важливий аспект - створити книгу приємних спогадів про літні канікули і подбати про позитивне налаштування. Також можна скласти список планів і цілей на рік.

Нагадаємо, Супрун розповіла, як захистити здоров'я школярів. Вона розповіла, що навіть предмети в рюкзаку необхідно розміщувати з розумом. А в разі, коли вага рюкзака є надмірною, Супрун рекомендує придбати другий комплект книг, - один з них буде залишатися вдома, а інший - для школи.

До речі, Супрун уточнила, які щеплення потрібні дорослим.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)