ua en ru

У Львівській області невідомі зруйнували таблицю на місці пам’ятника польському королю

У Львівській області невідомі зруйнували таблицю на місці  пам’ятника польському королю Колаж РБК-Україна

Правоохоронці розшукують хуліганів

У місті Яворів Львівської області невідомі розбили таблицю на місці майбутнього пам’ятника польському королю кінця XVII століття Яну ІІІ Собеському. Про це передає ZAXID.NET.

На таблиці був напис: "Тут буде споруджено пам’ятник королю Яну ІІІ Собеському, старості м. Яворів, командувачу польсько-українських сил, які здолали турків під Віднем". Сама таблиця культурно-історичної цінності не мала.

Правоохоронці проводять дослідчу перевірку інциденту.

У свою чергу "Польське радіо", посилаючись на голову відділу Товариства польської культури Львівської області у Яворові Софію Міхневич, повідомляє, що на місці інциденту було вивішено плакат.

"Таблицю розбито, а на стіні вивішено величезний плакат у червоно-чорних кольорах з портретом Степана Бандери і написом "В Україні ми будемо вшановувати своїх героїв", - заявила Міхневич.

Восени 2015 року згадуваний наріжний камінь пам’ятника у Яворові на вул. Львівська, 12 урочисто освятили представники греко-католицького та римо-католицького духовенства. Участь в освяченні брали представники місцевої влади, громади та делегати з Польщі.

Міхневич наголосила, що хоча це була ініціатива польських жителів Яворова, її підтримала місцева українська влада.

"У нас ніколи не було конфліктів на національному ґрунті", - сказала вона.

Ян ІІІ Собєський був старостою Яворова, командувачем польсько-українськими силами, який після коронації зробив це місто однією зі своїх резиденцій і там святкував перемогу у Віденській битві з турками 1683 року.

Раніше повідомлялось, скільки українських місць пам'яті осквернили в Польщі за три роки. Правоохоронні органи Польщі не виявили винуватців, пам'ятники не відновили, а влада не засудила вандалізм.