ru ua

Макулатура від Генштабу: в Києві роздають секретні військові карти

Макулатура від Генштабу: в Києві роздають секретні військові карти Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Журналіст розповів у мережі про дивний випадок

У Києві в магазині географічних карт роздають як макулатуру секретні мапи військових полігонів від Генштабу України. Про це розповів білоруський журналіст Денис Лавникевич на своїй сторінці в Facebook.

Йдеться про видану в 2017 році військову мапу, яка відображає місцевість станом на 2012-й.

Крамничка розташована біля стадіону "Старт" прямо в прохідній підприємства, що друкує карти для військових та інших силових структур.

Там журналіст купив адміністративну карту України для свого робочого місця, продавщиця згорнула її в трубочку і запропонувала загорнути в папір, бо на вулиці моросив дощ. Після цього вона дістала зі стопки якусь макулатуру, яка насправді виявилася секретною мапою військового полігону в Житомирській області.

"Запитую у бабусі-продавщиці: "А що це у Вас таке?". Вона відповідає: "А, це браковані, їх військові не прийняли, так їх нам віддали як макулатуру". (Мапа, яку я тримав у руках, дійсно була трохи нерівно обрізана по краях)", - розповів Лавникевич.

Також він додав, що раніше серйозно займався спортивним орієнтуванням і добре розбирається в картографії.

"Все-таки Україна - дивовижна країна. Історія, яка сталася зі мною сьогодні - тому підтвердження", - поділився враженнями журналіст і зазначив, що публікувати фото в мережі він не має наміру, адже мапа - секретна.

Макулатура від Генштабу: в Києві роздають секретні військові карти

Скрін з Facebook-сторінки Дениса Лавникевича

У коментарях до посту підписники Лавникевича жартують, що "в принципі, російським шпигунам, які не вміють користуватися Гуглмапсом - ви бабусю - розсекретили".

Нагадаємо, в січні Кабінет міністрів України врегулював питання підвищення компенсацій працівникам режимно-секретних органів, які виконують обов'язки з доступом до держтаємниці.

Як повідомлялося, в листопаді 2018-го найбільший картографічний сервіс РФ "Яндекс Карти" погодився вибірково стирати певні сайти до невпізнання, однак це було зроблено тільки для двох країн - Ізраїлю і Туреччини. У підсумку, помилково були показані в інтернеті військові об'єкти цих двох держав.

Також ми писали про те, що раніше російський найманець "засвітив" на селфі озброєння армії РФ на Донбасі.