Нобелівська лауреатка зізналася, що не любить росіян з-за "колективного Путіна"

Неділя 10 квітня 2016 12:59
Нобелівська лауреатка зізналася, що не любить росіян з-за "колективного Путіна"
Фото: Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич (tut.by)

Алексієвич назвала злочином дії російських пропагандистів, які брешуть всьому світу через ЗМІ

Лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич виступила в Києві на презентації своєї оновленої книги "Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього". На презентації письменниця пояснила, за що саме не любить Росію і чому більше не стане писати книг про війну.

"Якщо взяти історію, немає красивих людей. Багато чого відбувалося протягом історії, тому я не можу сказати, що я не люблю росіян. Я люблю російську культуру, але я не люблю російську історію, російські ідеї - я їх не люблю в тому вигляді, в якому вони існують сьогодні", - цитує Олексійович ЛІГА.net.

За її словами, виною військової трагедії в Україні – російські ідеї і «колективний Путін».

"Світом правлять ідеї. Мова ж не в Путіні - йдеться у колективному Путіна, в кожній людині. Тобто він акумулював ось це бажання приниженого, окраденого, обманутого російського народу. Йому здалося, що він знову великий, він знову грізний, знову його всі бояться, встає з колін або як це називається", - говорить нобелівська лауреатка

Алексієвич також прокоментувала випади російських ЗМІ на адресу України.

"Бійтеся робити свою роботу так, як це робить російське телебачення. Тому що, я вважаю, що це злочин - так обманювати людей, так обслуговувати нинішню владу, тому що все-таки треба працювати на якісь вічні людські цінності. І дійсно писати те, як воно в житті", - каже письменниця.

За її словами, більше світ не побачить ні одна книга про війну від Олексійович.

"Ні, про війну я вже не можу писати. У мене захисний шар вичерпаний. А книги не можна писати, коли плачеш", - зізналася письменниця.

До речі, Світлана Алексієвич підтримала декомунізацію в Україні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся