ua en ru

Влетить у копієчку: скільки коштує оформити закордонний паспорт

Влетить у копієчку: скільки коштує оформити закордонний паспорт Фото: колаж РБК-Україна

Документ для виїзду за кордон українцям дешевше за все оформляти протягом 20 робочих днів

Оформити закордонний паспорт в Україні не в терміновому порядку - до 20 робочих днів - обійдеться громадянам у 557 гривень. Якщо ж прискорити справу до 7 робочих днів, то потрібно буде заплатити 810 гривень. Час вважається від дня оформлення заяви-анкети.

У прес-службі Державної міграційної служби України нагадали, що для отримання закордонного паспорта потрібно:

  • подати до територіального органу/підрозділу ДМС України, або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування "Паспортний сервіс" ДП "Документ" необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи);
  • під час оформлення заяви у територіальному органі/підрозділі ДМС, або у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), центрі обслуговування "Паспортний сервіс" ДП "Документ" необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років.
  • перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені (за умови надання підтверджуючих документів), та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;
  • звернутися до органу, де подавалася заява-анкета та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши при цьому паспорт громадянина України.

Записатися до електронної черги - за посиланням.

Влетить у копієчку: скільки коштує оформити закордонний паспорт

Ілюстративне фото (twitter.com/Kabmin_UA)

У випадку зі звичайним паспортом громадянина України повторне оформлення (замість втраченого або вкраденого) та обмін (у формі картки) усановлені наступні тарифи та терміни: 87 гривень - не пізніше ніж через 20 робочих днів, 174 гривні - 10 робочих днів, передає "News UA".

Бажаючим оформити і обміняти проїзний документ біженця доведеться заплатити 156 гривень - строк виготовлення складе 15 робочих днів. Вартість і терміни оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - аналогічні. За оформлення і обмін посвідчення біженця (за винятком оформлення вперше) потрібно буде заплатити 116 гривень, а чекати - 15 робочих днів.

Оформлення та обмін посвідки на проживання обійдеться у 253 гривень, а займе 15 робочих днів з дня прийняття документів, передбачених законодавством; оформлення посвідки на проживання 156 гривень.

Щоб оформити і обміняти картку мігранта потрібно заплатити 137 гривень, а почекати 10 робочих днів. Для оформлення та обміну посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, крім оформлення вперше в термін до 15 робочих днів - 116 гривень; проїзного документа особи, якій надано додатковий захист - 156 гривень (термін до 15 робочих днів).

Влетить у копієчку: скільки коштує оформити закордонний паспорт

Фото: закордонний паспорт (Віталій Носач/РБК-Україна)

Як повідомлялося раніше, протягом 2018 року громадяни України оформили понад 4,5 млн біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Раніше в Міністерстві внутрішніх справ України відзначили, що в власників ID-карт не виникне жодних проблем при голосуванні на майбутніх виборах президента України.

Нагадаємо, що в 2018 році Державна міграційна служба запустила сервіс онлайн-реєстрації біометричних паспортів. Зараз українці мають можливість подати заяву на оформлення біометричного паспорту в режимі онлайн. Разом з тим, для того, щоб зробити фото і сканувати відбитки пальців необхідно буде прибути в Міграційну службу.