ru ua

"Один клік" мобільного оператора звинуватили у співпраці з шахраями

"Один клік" мобільного оператора звинуватили у співпраці з шахраями Фото: Шахраї знімають гроші з мобільного рахунку (dengi-info.com)

За словами користувачів мережі, шахраї без згоди власника номера мобільного телефону знімають з його рахунку плату за інтернет-розсилку

Радіоведуча Юлія Бурковська звинуватила оператора мобільного зв'язку "Київстар" у співпраці з шахраями. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook. За словами Бурковська, в службі підтримки Київстару їй пояснили: інтернет-провайдер, який зняв гроші з рахунку, є партнером мобільного оператора.

“Увага-шахрайська схема в партнерстві з "Київстар". Сиджу в захваті і радості від винахідливості співгромадян. Вміють заробляти гроші! Їду з ефіру додому, вводжу в гуглі "цитати сучасних українських письменників", готуюся до нової подборочке в боротьбі з фундаментами ворожої духовності. На третьому запропонованому сайті зверху написаний мій запит, що там читати онлайн і нижче кнопка "продовжити". Тисну. Сайт блимає зміною доменів, і паралельно мені приходить sms: "Ви платно підписалися і тепер ми щодня будемо тільки зніме з вас 4,25 грн". А не хочете - пишіть "Стоп" на цей номер. Один клік, люди!" - розповіла Бурковська.

"Один клік" мобільного оператора звинуватили у співпраці з шахраями

Фото: Повідомлення від шахраїв ( Facebook)

“Дзвоню в Київстар. Дівчина каже, шо так, це наші партнери Інформ Мобайл (або якось схоже, я не розчула). Я кажу: а як вони отримали мій номер і доступ до мого рахунку?! Дівчина так заспокійливо: "Ну ви ж з мобільного інтернету заходили, а це наш партнер, контент-провайдер!" - передала розмова з оператором радіоведуча.

"Я хочу, щоб мобільний оператор, офіційно назвався мені партнером шахраїв, поніс відповідальність за незаконне заволодіння грошима в особливо великих розмірах (я подумки вже примножила кількість кліків на 4,25) та за незаконне надання третім особам доступу до моєї приватної інформації, якою є мій мобільний номер і приватний рахунок, на який я кладу гроші за договором з компанією Київстар", - підсумувала Бурковська.

У свою чергу, компанія Київстар стверджує, що доступу до номерів абонентів інші компанії не мають, а умови роботи сервісу викладені на сайті.

"Власником послуги інформаційно-розважального контенту є компанія ТОВ "Інформ мобіл". Підписка на послугу здійснюється безпосередньо самим користувачем інтернету, без відправлення SMS, шляхом натискання кнопки замовлення на сайті послуги. На тому ж сайті викладені всі умови роботи сервісу. ТОВ "Інформ мобіл" орендує у Київстар, а також в інших телеком операторів України короткий номер для інформування своїх передплатників. Інші компанії не мають доступу до номерів телефонів абонентів мобільного зв'язку. Інформація про замовлення послуги надходить до контент-провайдера по IP-каналу, при цьому номери телефонів абонентів зашифровані. Київстар уважно ставиться до дотримання партнерами вимог законодавства. Замовлення будь-яких послуг повинен бути свідомим і добровільним. Якщо замовлення послуг відбувається за помилку, або клієнт передумав користуватися сервісом – контент-провайдер повертає вартість замовлення за першим зверненням. Крім того, клієнт, який здійснив замовлення, в будь-яку хвилину може сама відмовитися від послуги шляхом надсилання безкоштовного SMS на короткий номер, про який інформує контент-провайдер", - йдеться в поширеному компанією заяві.

Через кілька годин після першого поста Юлія Бурковська опублікувала ще один. Вона повідомила, що з нею особисто спілкувався президент Київстар Петро Чернишов, однак, незважаючи на це, припиняти боротьбу з подібними сервісами вона не має наміру.

“Після вчорашнього поста в Facebook мене сьогодні набрав цілий президент компанії "Київстар"! Запросив на медіа-вечеря, де близько 20 журналістів та активістів змогли висловити свої зауваження та пропозиції. Мене смачно годували і обіймали, але питання неправомірності дій контент-провайдера досі розслідується. І незважаючи на те, що баранина була смачна, а Петро Чернишов дуже френдлі, я чекаю кардинальних змін у взаємодії з абонентами, і на менше не згодна. Поки існує номер 5072 і іже з ним, я буду оббивати пороги Мін'юсту, антимонопольників та інших захисників прав споживача", - написала радіоведуча.

Нагадаємо, раніше на Тернопільщині шахрай вкрав €120 тис., зібрані на лікування дитини.