ru ua

"Він зробив би це знову": 12-річний школяр врятував двох друзів, але сам потонув

"Він зробив би це знову": 12-річний школяр врятував двох друзів, але сам потонув Оуен Дженкінс (колаж: nottinghampost.com/news.sky.com)

Народна пам'ять про юного героя буде жити вічно

12-річний школяр загинув, при спробі врятувати двох потопаючих друзів.

Як пише видання Daily Mail, інцидент стався на дамбі в британському місті Бістон.

Школяр Оуен Дженкінс був талановитим гравцем у регбі і атлетом. Ще влітку він у компанії п'ятьох інших хлопців й дівчат поїхав купатися на дамбу на річці Трент. 12-річний Оуен був не тільки самим спортивним, але і найстаршим в компанії, тому відчував свою відповідальність за друзів.

Близько 18:00 вечора під час купання його молодші друзі - юнак Челсі Холройд і дівчинка Джоргі Майєрс - стали тонути, їх почало засмоктувати на дно. Вони кликали про допомогу.

"Він зробив би це знову": 12-річний школяр врятував двох друзів, але сам потонув

Оуен Дженкінс (dailystar.co.uk/TWITTER/PA)

Довго не роздумуючи, Дженкінс зняв з себе одяг і кинувся в річку.

"Я крикнув Оуену: "Допоможи нам, нас відносить, нам потрібна допомога", - після чого він роздягнувся і витягнув мене з води, ніби я маленька дитина. Потім він поклав мене на землю і сказав чекати, поки він врятує Джоргі", - розповів Челсі.

Коли Оуен кинувся на допомогу до Джоргі, течія річки посилилась. Хлопець підштовхнув дівчину, яка тонула, ближче до берега, де її виловили друзі.

Але сам Оуен не зміг впоратися з течією і пішов під воду.

До пошуку хлопчика були підключені родичі п'яти сімей, вертольоти, поліцейські, рятувальні машини і карети швидкої допомоги. Бездиханне тіло 12-річного героя знайшли лише через кілька годин.

"Він зробив би це знову": 12-річний школяр врятував двох друзів, але сам потонув

Оуен Дженкінс (скріншот: nottinghampost.com)

"Оуен завжди буде кимось особливим для всіх, а не тільки для нас самих. Він був дуже самовідданий і трохи божевільний. Я просто знаю, що він зробив би це знову, навіть якщо б ми сказали йому не робити цього..." - сказала мама юного героя.

Зараз паркан, який огороджував поле для регбі, де грав Оуен, - місце спонтанного меморіалу. Туди жителі різних міст Британії приносять квіти, листівки та розписані зізнаннями в коханні хороброму хлопцеві м'ячі.

"Він зробив би це знову": 12-річний школяр врятував двох друзів, але сам потонув

Меморіал (скриншот: dailymail.co.uk)

Раніше Styler писав про жахливої загибелі юної дівчини в Тернопільській області.