ru ua

"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО

"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО Фото: Вантаж 200 (facebook.com/iryna.tzebermanovska)

Військові загинули в Мар'їнці від вибуху протипіхотної міни

У Дніпрі біля моргу лікарні Мечникова попрощалися з двома загиблими бійцями Української добровольчої армії 27-річним Олександром Зубченко, позивний "Запал", та 25-річним Віктором Зельмановичем, позивний "Зеля". Про це повідомила волонтер Ірина Цебермановська на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Обидва бійці воювали у складі окремої тактичної групи "Волинь" і загинули 10 грудня під час виконання бойового завдання в Мар'їнці, підірвавшись на протипіхотній міні.

Олександр Зубченко народився в місті Миргород Полтавської області. Віктор Зельманович жив в селищі Доманівка Миколаївської області.

"Вони підірвалися на розтяжці. Це була протипіхотна міна. На жаль, хлопці не мали жодних шансів залишитися в живих. Із "Запалом" і "Зелею" я познайомився в 2017 році. Це були відважні, патріотичні, справедливі та сором'язливі хлопці", - розповів Госпітальєр з позивним "Кум".

"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО

Фото: Прощання з бійцями (facebook.com/iryna.tzebermanovska)

"Олександр Зубченко стріляв з РПГ і вмів ремонтувати машини. А ось Віктору Зельмановичу отримати свої водійські права не судилося", - розповіла волонтер.

"Зеля" повинен був їхати додому, щоб забирати їх 15 грудня, - повідомив друг загиблого, боєць УДА "Юра".

"До нас приїздили волонтери і хотіли його 8 грудня забрати з собою і відвезти в Миколаївську область. Але "Зеля" відмовився, вирішив добути до кінця ротації на передовій. Цей вибір став для нього фатальним", - розповів доброволець.

Влітку цього року "Зеля" отримав поранення.

"30 серпня на нашу групу напала ворожа ДРГ. В цей день ми будували бліндаж, однак роботу перервав вибух і один з наших побратимів загинув. Ми сподівалися його врятувати, але мені під ноги впала міна. "Зеля" не злякався, а допоміг мені перетягнути ногу, хоча і сам отримав поранення. Мене відправили в Дніпро в лікарню імені Мечникова, а його у Миколаїв. Лікарі "Зелі" витягли осколки, потім він пробув близько місяця вдома і повернувся на передову", - розповів боєць з позивним "Товстий".

"Він дуже любив своїх побратимів. "Зеля" планував підписати контракт з ЗСУ і піти до лав 28-ї бригади. Але все ж передумав і вирішив залишитися в УДА. "Зеля" був молодим відчайдухом. Пам'ятаю, як він у мене на очах фактично вперше стріляв з автомата. Він серйозно ставився до виконання бойових завдань і все робив як треба. На "Зелю" можна було покластися. Якби відбувалися серйозні бойові дії, він би не злякався, а стояв до кінця", - зазначив "Товстий".

"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО"Відважні, справедливі і сором'язливі": у Дніпрі попрощалися з двома добровольцями АТО

Скріншот поста (facebook.com/iryna.tzebermanovska)

Раніше волонтер Яна Зінкевич закликала українців попрощатися із загиблими добровольцями.

"Прошу репост! Країна повинна знати своїх Героїв! Добровольці ті, що йшли на війну не за зарплатою, не за медалями, а ті, кому достатньо було статусу "нас там немає" - такі правила співіснування на російсько-українській війні. Друг Запал і друг Зеля, Українська Добровольча Армія, ОТГ "Волинь". Загинули 10 грудня 2017 в с. Мар'їнка. Друг Зеля, Зельманович Віктор Ігорович, 03.10.1992 р. Родом з с. Доманівка, Миколаївської області. Друг Запал, Зубченко Олександр Миколайович, 04.06.1990 р. Родом з Миргорода Полтавської області", - написала Зінкевич.