ru ua

Парна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфів

Парна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфів Колаж РБК-Україна

Вчені виявили крім останків людини ще й голову коня

Поблизу Каховського водосховища, на Мамай-горі археологи виявили унікальне парне поховання скіфів. Про це повідомляється на сторінці "Мамай-гора" в соціальній мережі Facebook.

Археологи відзначають, що тіла були покладені один на одного і швидше за все належать парі – чоловікові і дружині. Поховання було виявлено на глибині двох метрів. В головах померлих знайшли скелет коня.

Крім того, у лівій руці чоловіка виявили 13 наконечників стріл, а ще 9 знайшли пізніше в області живота. Також в могилі знайшли ніж з кістяною ручкою.

Дослідники припустили, що кінь був принесений в жертву, а також зазначили, що парні поховання зустрічалися й раніше, але вперше подружжя розмістили один на одному.

Парна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфів
Парна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфів
Парна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфів

Скріншот фото (facebook.com/mamaigora)

"При огляді траншеї, пробитою бульдозером вздовж лісосмуги, було помічено сліди викиду (тобто нерівномірність грунту, викидався при риття ями). Археологами вручну був прокладений прирізок розміром 2х2 м, в якому вже виявили пляму, яка свідчило про наявність поховання комплексу. При зачистці, на глибині 2 м від сучасної поверхні було знайдено парне поховання. Взагалі-то, парні поховання не рідкість для скіфів, вони також зустрічалися і на Мамай-горі. Однак це - насправді унікальне, оскільки тіла (попередньо, чоловіка і дружини) були покладені один на одного", - сказано в повідомленні.

На даний момент проводяться відповідні експертизи, щоб визначити, до якого часу належить поховання.

Парна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфівПарна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфівПарна могила: археологи знайшли унікальне поховання скіфів

Скріншот поста (facebook.com/mamaigora)

До речі, раніше ми повідомляли про те, що у Львові виявили унікальну археологічну знахідку.

А також писали про те, що українські вчені розповіли про унікальну знахідку.

Відео: РБК-Україна