ua en ru

Для відвідувачів анексованого Криму запровадять "курортний податок"

Для відвідувачів анексованого Криму запровадять "курортний податок" Фото: Крим (pixabay.com/enelene)

Влада Росії хоче запровадити на окупованому півострові "курортний збір"

Уряд РФ розглядає можливість стягування так званого "курортного збору" для усіх, хто відвідує Крим. Про це повідомляє російське агентство РБК.

Такий "курортний збір" повинні платити всі приїжджі з 18 років, незалежно від мети поїздки, в тому числі і ті, хто приїхав у відрядження.

За даними видання, від цього збору будуть звільнені місцеві жителі, особи, які мають нерухомість в Криму, а також пільговики - Герої Радянського Союзу та Росії, повні кавалери ордена Слави, інваліди I і II групи, чорнобильці та деякі інші групи населення.

"Курортний збір" буде стягуватися з приїжджих, які перебуватимуть не тільки в офіційних санаторіях, готелях і на базах відпочинку, а й в усіх інших будівлях і приміщеннях, які "фактично надають такі послуги".

Відповідальними за стягування збору та його перерахування до місцевого бюджету будуть власники таких будівель і приміщень. Влада РФ пропонує встановити розмір "курортного збору" до 100 руб. на добу. Таким чином, за середній термін лікування по путівці, який становить 21 день, доведеться віддати Росії не менше 2 тис. руб. (приблизно 950 грн).

До речі, кримчанам підвищили тарифи на воду відразу на 300%.