ru ua

"Приставляли автомат до грудей": капелан розповів про нелегку службу на Донбасі

"Приставляли автомат до грудей": капелан розповів про нелегку службу на Донбасі Фото: капелан (ngu.gov.ua)

Бійці в кризових ситуаціях могли реагувати по-різному

Священик Володимир Беспалий, який служив у зоні бойових дій, розповів про нелегку службу на Донбасі в 2014-му році. Про це він повідомив під час спілкування з журналістами, передає "Громадське".

Так, в день проведення так званого "референдуму" в окупованому Луганську, бойовики прийшли в Свято-Троїцький кафедральний собор УПЦ КП і сказали, що "його закрито", погрожуючи його служителям розстрілами. Однак, у червні 2014-го Беспалий повернувся в рідний Старобільськ.

"Перше, що я зробив, коли приїхав сюди, то поцікавився – чи є тут частини патріотів. Мені порадили батальйон "Айдар". І в 2014-му я опікувався саме ним", - сказав він.

За словами Беспалого, в "Айдарі" були різні люди та випадки, оскільки не усі бійці мали військову підготовку і були в змозі вести бойові дії. Під час критичних ситуацій деякі з них могли вести себе непередбачувано і навіть агресивно. Один з них навіть наставив на капелана зброю.

"Все залежить від обстановки, намірів людини, джерела роздратування. Коли це втрата друга, побратима – це одне питання, а коли особистий – інший. Різне було. Найважче було, коли приставляли автомат до моїх грудей", - підкреслив священик.

За його словами, інцидент стався в тому ж 2014-му році, однак боєць швидко "прийшов у себе".

"Я притулился до дулв автомату і сказав: "стріляй. Ти знаєш, що з тобою зроблять. Ти знаєш, хто я". А він відповів: "Вибачте будь ласка", і опустив зброю", - сказав Беспалий.

"Приставляли автомат до грудей": капелан розповів про нелегку службу на Донбасі

Фото: Капелан Володимир Беспалий (hromadskeradio.org)

До речі, нещодавно у мережі з'явилося відео, на якому з висоти пташиного польоту записано масштаб потужного удару по противнику з боку бійців Збройних сил України. В результаті бою на Донбасі окупанти зазнали поразки

Як і чому проводилась депортація кримських татар з Криму (video.rbc.ua)