Пропав 30 років: тому стало відомо про подальшу долю знайденого українського воїна-афганця

Пропав 30 років: тому стало відомо про подальшу долю знайденого українського воїна-афганця
Кадр з відео. Ігор Білокуров (tsn.ua)

В українського солдата відсутні документи

Ігоря Білокурова, українського воїна, зниклого в Афганістані 30 років тому, повернуть додому, в Україну. Про подробиці повернення українського солдата пише "Комсомольська правда в Україні".

На Волині, батьківщині Ігоря Білокурова, вже давно його ніхто не чекав. Старенька мати, яка давно змирилася з тим, що син пропав безвісти, поставила йому символічну могилу, щоб було куди прийти і поплакати. А днями стало відомо, що Ігор Білокуров живий і йому допоможуть повернутися додому.

Білокурова виявили випадково. Коли в березні українська експедиція з пошуку водоносних пластів на півночі Афганістану в провінції Балх закінчувала свою роботу, один з чорнобородих суворих охоронців експедиції привів до них хлопця, який вирізнявся серед місцевого населення білою шкірою і рудою бородою.

Охоронець повідомив, що цей хлопець – з України, колишній солдат СРСР, який у 1988 році потрапив у полон. Крім того, охоронець сказав, що хлопець потрапив у полон з сильною контузією і постійно повторював слово "Волинь".

Поговорити з солдатом в учасників експедиції не дуже вийшло, так як за 30 років Білокуров забув мову, прийняв іслам і взяв собі інше ім'я – Амріддін, що в перекладі означає "веління релігії". Свого колишнього імені солдат не пам'ятав.

Для того, щоб переконається в походженні Амріддіна, учасники експедиції підняли всю документацію про зниклих безвісти в Афганістані, в 1988 році. Сумнівів не було. Амріддін – це Ігор Білокуров.

Дружини і дітей у Білокурова не було, а вдома лишилася тільки старенька мама. Батько Ігоря помер у 2004 році. Є ще молодший брат – він живе в Білорусі.

Зараз поверненням Ігоря Білокура займається товариство ветеранів Афганістану. Їм допомагають учасники української експедиції, які Ігоря виявили. Хлопці так захопилися цією історією, що не можуть залишатися байдужими.

Як розповідає один з учасників експедиції, Олексій Іващенко, вони вже зв'язувалися з послом України в Таджикистані, так як українського представництва в Афганістані немає.

"Він без документів – радянських немає, афганських теж. Потрібно зробити афганський паспорт, відкрити таджицьку візу, поїхати в посольство України в Таджикистані, зробити українську, потім вирішувати, через який кордон вивозити. За розповідями, він і раніше робив спроби повернутися, але без документів це було неможливо", - зазначає Олексій Іващенко.

Нагадаємо, в Афганістані через 30 років знайшли українця, який вважався безвісти зниклим.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся