ru ua

У мережі захоплені зверненням російського режисера, який закликав звільнити Сенцова

У мережі захоплені зверненням російського режисера, який закликав звільнити Сенцова Фото: Олександр Сокуров

Російський режисер Олександр Сокуров виступив на церемонії вручення кінематографічної премії з відвертим зверненням до влади РФ

Відомий російський режисер Олександр Сокуров, лауреат кінематографічної премії "Ніка" в номінації "Честь і гідність", під час церемонії нагородження виступив з промовою проти затримання активістів на мітингах і жорсткого поводження з жінками, а також закликав звільнити українського політв'язня, режисера Олега Сенцова. Відео з виступу опубліковано в співтоваристві "Острів Сокурова" в Facebook.

Режисер почав свою промову, нагадавши, що раніше мати просила його не виступати на сцені, щоб убезпечити себе від політичної розправи.

"Вона мене просила: "Не виступай, не кажи нічого". "Чому?" – запитав я. На що мама відповіла: "Вони тебе уб'ють". "Чому, мамо?". "Тому що ти постійно сперечаєшся з владою, ти постійно чимось незадоволений". Я кажу, що я не сперечаюся, я висловлюю свою точку зору", - заявив зі сцени Сокуров.

Далі він нагадав про питання українського режисера Олега Сенцова, який є політв'язнем.

"Я чекаю на рішення від президента відповіді на питання, яке ми обговорювали – доля Олега Сенцова. Президент сказав, що він буде думати над цією проблемою", - повідомив режисер.

Він пояснив, чому нагадує про це зі сцени.

"Я це говорю, тому що я, як і багато з нас в неділю дивився те, що відбувалося в країні. І мені здається, що держава робить велику помилку, поводячись так фамільярно з молодими людьми, зі школярами та студентами", - заявив Олександр Сокуров.

В мережі таким сміливим виступом були захоплені:

"Поки є такі люди, що не все втрачено в країні", "Низький уклін за мужність", "Браво, Олександр Сокуров, дійсно премія за честь і гідність", - коментують користувачі мережі.

alt

Промова Олександра Сокурова викликала величезний резонанс у суспільстві, на неї відреагував дуже багато людей, серед яких є і відомі особистості.

Зокрема, прокоментував виступ режисера російський письменник і ведучий Віктор Шендерович.

"Тільки що подивився виступ Сокурова на "Ніку". І реакцію залу. І подумав в черговий раз, як багато залежить від однієї людини. Сокуров і ще буквально кілька людей - це наш шанс. І горе нації, якщо вона, хоча б і з запізненням, не зуміє прислухатися до цього шепоту. І як він добре виглядав на тлі слів ЧЕСТЬ І ГІДНІСТЬ. Як влиті", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

До речі, російський режисер розповів, як мати Вороненкова збила людину.