ua en ru

Штрафи і 7 років тюрми: як каратимуть за порушення на виборах

Штрафи і 7 років тюрми: як каратимуть за порушення на виборах Фото: Вибори президента України (УНІАН)

Вибори президента – важливий процес, під час якого закликають звертатись у поліцію, якщо побачили будь-які порушення

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019-го року. У Міністерстві юстиції України та у Національній поліції попереджають про серйозну відповідальність за будь-які порушення виборчого процесу.

Яку саме відповідальність нестимуть громадяни і як каратимуть за порушення? Розглянемо детальніше.

За видачу виборчого бюлетеня для голосування людині без документа, який підтверджує громадянство України, за демонстрацію заповненого бюлетеня будь-яким стороннім особам загрожує штраф від 1700 до 5100 гривень, виправні роботи строком до 2 років або обмеження волі до 3 років.

До речі, таке саме покарання загрожує тим, хто вирішить винести виборчий бюлетень за межі виборчої дільниці, за фото- та відео зйомку вже заповнених громадянином виборчих бюлетенів. Також - за голосування під час виборів президента України більше за один раз і за отримання виборчого бюлетеня від будь-якої сторонньої особи, окрім як від уповноваженого члена виборчої комісії, який має видавати бюлетень в руки.

Також в Україні будуть карати за опубліковане фото виборчого бюлетеня, бо розголошення таємниці свого волевиявлення тягне за собою кримінальне провадження та тюремний термін.

Штрафи і 7 років тюрми: як каратимуть за порушення на виборах

Фото: Що загрожує за порушення виборчого процесу (Міністерство юстиції України)

За будь-яку пропозицію, за обіцянку чи безпосередньо за надання виборцю коштів та будь-якого іншого майна, будь-яких пільг чи нематеріальних активів за будь-які дії, що пов’язані із реалізацією права голосу, за прийняття такої обіцянки, за пропозиції виборцем отримання ним будь-якої винагороди за голос на виборах, за передачу бюлетеня сторонній особі громадянам загрожує штраф від 1700 до 5100 гривень, виправні роботи терміном до 2 років, обмеження волі на строк до 2 років.

За пошкодження виборчих скриньок каратимуть позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням громадянина права обіймати певні посади або займатися певним видом діяльності на термін від 1 до 3 років.

У правоохоронних органах закликають: якщо ви побачили будь-яке порушення, терміново треба звернутися до голови відповідно виборчої комісії, до офіційних спостерігачів та до поліції.

Нагадаємо, раніше Парубій заявив, що Росія може втручатися у вибори президента України.

Крім того, раніше ми публікували результати опитувань про кандидатів у президенти по всіх регіонах України.