ua en ru

Скопіював і відправив: менеджер Приватбанку продавав дані клієнтів

Скопіював і відправив: менеджер Приватбанку продавав дані клієнтів Колаж РБК-Україна

За кожного клієнта співробітник банку отримував 400 гривень

Співробітник відділення Приватбанку в Луцьку продавав дані про клієнтів по 400 гривень. Про це пише InternetUA.

У лютому 2018 року чоловік, який працював на посаді оператора (менеджера) ПАТ КБ ПриватБанк в Луцьку, скопіював інформацію про своїх клієнтів, яка складалася з ЕКБ (прізвище, ім'я, по батькові, фото, рух грошових коштів по рахунку) і відправив замовнику через месенджер Telegram. За ці дані він отримав гонорар у 400 гривень.

На наступний день він таким же чином відправив інформацію про іншого клієнта банку тому ж самому замовнику. Ще через кілька днів, він знову порушив закон про банківську таємницю і відправив дані клієнта іншому замовнику.

Після декількох епізодів чоловік потрапив у руки поліції. На замовника також завели окреме кримінальне провадження.

У суді обвинувачений повністю визнав свою провину, але суд виявився до нього суворий і замість штрафу колишній працівник банку отримав умовний термін. Його визнали винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 354 (Прийняття пропозиції працівником за вчинення або не вчинення будь-яких дій з використанням займаного положення), ч. 2 і 3 ст ч..362 КК України (Несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах).

Йому дали три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на рік, а також позбавили права займати посади в банках, інших установах і підприємствах, пов'язаних з доступом до автоматизованих систем на два роки.

На момент винесення вироку, чоловік був звільнений з відділення Приватбанку і числився комірником в компанії, яка займається продажем автомобілів.

До речі, раніше ми писали про те, що у Києві оприлюднили списки "скаржників" на комунальні служби.

А також повідомляли про те, що у Росії анонсували концерт за участю померлого Кобзона.

Відео: РБК-Україна