ua en ru

Священика-мільйонера з України заарештували за масштабну кібераферу

Священика-мільйонера з України заарештували за масштабну кібераферу Ілюстративне фото (pixabay.com/Mikali)

Він займався неправомочною крадіжкою прес-релізів для заробітку на біржі

9 липня в США бруклінський Федеральний суд затримав українця-священика Віталія Корчевського, якого звинуватили в участі в міжнародній кіберафері, яка дозволила йому заробити 14 млн доларів. Про це повідомляє Bloomberg.

Як йдеться у виданні, в штатах викрили хакерську групу, яка складалася в основному з українців. Хакери викрали 150 000 прес-релізів з таких великих організацій, як PR Newswire Association LLC, Marketwired LP і Business Wire протягом 2010 – 2015 років.

Священика-мільйонера з України заарештували за масштабну кібераферуФото: Віталій Корчевський (facebook.com/prayforVK)

Раніше Віталій був професійним трейдером і укладав багатомільйонні договори на біржі. Все це священик здійснював завдяки інформації з прес-релізів, які він отримував ще до публікації. Релізи викрадали українські хакери для Віталія.

Він накопичив нерухомість в Пенсільванії і Грузії вартістю близько 5 млн доларів і мав таку ж суму в банківських і брокерських рахунках, які уряд заморозив в день його арешту. Ще мільйони доларів священик міг перевести церкві або за кордон, на думку прокурора.

Віталій раніше був віце-президентом Morgan Stanley – великого американського банківського холдингу. Після цього Корчевський переїхав до Америки і став священиком Слов'янської євангельскої баптистської церкви недалеко від Філадельфії. У 2015 році його заарештували в своєму будинку, але згодом випустили під заставу в 100 000 доларів. Крім того, під суд потрапив Владислав Халупський - трейдер, який жив у Брукліні і на Україні і нібито заробив мільйони доларів.

Нагадаємо, турагентство ошукала понад 20 сімей на велику суму. Клієнти повністю оплатили тури, проте нікуди не виїхали. Сума збитку, за даними поліції, становить кілька сотень тисяч гривень.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Як ведуть себе на дорогах представники української влади?