ua ru

Стало відомо, чому робот Софія підвисла на питанні про корупцію в Україні

Стало відомо, чому робот Софія підвисла на питанні про корупцію в Україні Фото: робот Софія (twitter.com/RealSophiaRobot)

Робот здатний на взаємодію в режимі розмови

Новина про те, що людиноподібний робот Софія зламалась, не зумівши відповіси на питання про те, як побороти корупцію в Україні під час однієї з панелей на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, облетіла усі ЗМІ в Україні. Насправді все виявилося значно простіше.

На записі панелі The Emerging Blockchain Network: How Will It Shape And Secure The Future Finance Architecture в Українському домі дійсно є момент, коли журналіст каналу "1+1" задає роботу питання про те, як боротися з корупцією в Україні та світі. Саме після цього питання робот мовчить.

Але відразу ж слідує пояснення: робот здатний на взаємодію в режимі розмови (тобто може відповісти на випадкове питання), однак на цей момент режим був відключений.

Коли журналістка поставила запитання, робот працював в режимі для інтерв'ю: він повинен був відповідати на заздалегідь підготовлені питання під управлінням оператора. Відповіді на питання про корупцію в Україні заготовлено не було. Тож Софія просто мовчала, бо не була запрограмована на цю відповідь.

Робот Софія НЕ зависла на питанні про корупцію в Україні Як було насправді

Всі вже встигли розігнати зрадоньку, що робот Софія заглючив після питання про корупцію в Україні? А чи дивились ви, як було насправді? Ось вам відео:

Опубліковано UMN 26 січня 2018 р.

Чому "заглючила" робот Софія (відео: facebook.com/UkrMediaNetwork)

В мережі бурхливо обговорювали цю новину, перекручуючи і розповсюджуючи інформацію, що робот Софія не лише підвисла, а ніби-то почала плакати, її заціпило. Користувачі мережі також пожартували, що скрипти по корупції ще не написані, мабуть немає мотивації у світових програмістів.