ru ua

В Україні створять список заборонених російських книг

В Україні створять список заборонених російських книг Фото: Книжкова полиця (flickr.com)

За словами експертів, заборона російської літератури дала поштовх розвитку контрабанди в цій сфері

В Україні запрацювала експертна рада, яка складає "чорні списки" російських книг. Про це повідомляють "Вести".

Експерти будуть шукати ті книги, які треба заборонити ввозити в Україну. ЗМІ повідомляють, що поява цього органу було передбачено в законі про обмеження доступу друкованої продукції з Росії.

Кожна книга повинна тепер перекладатися на українську мову. Також потрібно робити анотацію та передавати книгу на рішення суду. Експертна рада вже встигла заборонити 13 книг.

Рада вже заборонила ввезення підручника для 11-го класу Я. Клима. За висновком один з текстів прославляє методи Йосипа Сталіна, зокрема там написано: "У дуже короткий проміжок часу він зумів зробити з аграрної країни справді сильну державу. Ймовірно, це було б неможливо без сильного, але жорсткого характеру, який був у Сталіна, і величезної кількості російських людей, які віддали свої життя на благо країни", а також є рядки "Перше російське держава включала в себе Київ, Новгород, Володимир".

За словами директора компанії, великого постачальника книг "Махаон Україна" Олега Погрібного, дійсно, коли російські книги заборонили, то цією ситуацією скористалися ті, хто нелегально завозить їх в Україну, або ж друкує контрафакт.

"На жаль, з цим ніхто не бореться. Немає процедури вилучення, штрафів. Ми повинні книги ліцензувати, а контрабандисти — ні".

В цю експертну раду входить 14 осіб. Серед них навіть є заступник начальника 1-го управління ГУ контррозвідувального управління СБУ Андрій Кравченко.

Також туди входять доктор психологічних наук Павло Горностай, заввідділом психологічних досліджень Київського інституту судових експертиз Юрій Ірхін, а також головний редактор видавництва "Фонтан казок" Іван Андрусяк. Крім того, є філологи, історик, а раніше був юрист видавництва і постачальника книжок Книжкового клубу "Клуб сімейного дозвілля" Валентин Перець.

Нагадаємо, що відома волонтер оцінила зовнішність подружжя Порошенко. Трампам теж дісталося.