ru ua

Українці розповіли, скільки витрачають на подорожі Україною та назвали основні проблеми вітчизняного туризму

Українці розповіли, скільки витрачають на подорожі Україною та назвали основні проблеми вітчизняного туризму Фото: Україна (pixabay.com/Public_Domain_Photography)

Поганий стан доріг та руйнування пам'яток архітектури названі основними проблемами українського туризму

Стало відомо, як українці ставляться до подорожей в межах країни, скільки грошей вони на це витрачають, та які проблеми спіткають на шляху до вдалого відпочинку. Відповідне дослідження провів профільний туроператор по Україні компанія KrainaUA в рамках проекту "Змінюємо уявлення про подорожі Україною!".

Враження учасників опитування щодо стану українського туризму розділилися.

52% респондентів дотримується думки, що туризм в Україні не розвинений. 46% навпаки, - бачить туризм в Україні достатньо розвиненим. Всього 1% опитаних вважають, що вітчизняний туризм дуже розвинений. Решта учасників впевнена у його відсутності.

За даними опитування серед основних проблем подорожей по Україні названі такі: поганий стан доріг (87%), руйнування пам’яток культури і архітектури (66%), слаборозвинена інфраструктура (59%) та низький рівень сервісу (55%). При цьому 23% респондентів, мандруючи Україною, звертають увагу на погані готелі. Також респонденти відзначили недостатність інформації про туристичні об’єкти та вартість туристичних послуг (по 0,6% відповідно).

altaltaltaltalt

Фото: Результати опитування (kraina-ua.com)

Повідомляється, що традиційною порою для подорожей по Україні є літо. 44% опитаних надаються перевагу відвідуванню улюблених та незнайомих місць влітку. Осінню люблять подорожувати власною країною 21% опитаних. Мінлива весняна погода подобається лише 17% мандрівників. А от взимку готові мандрувати лише 2% українців.

Оптимальною тривалістю подорожі для 48% опитаних є три дні. 44% вважають оптимальними два дні. Подорожуванню протягом одного дня та тижня віддають перевагу рівні групи по 29% опитаних туристів.

Відзначається, що популярними напрямками KrainaUA є одноденні та дводенні тури до Київської, Полтавської областей, Волині та Закарпаття.

Основний вид транспорту, яким користуються туристи під час мандрівок, - автобус.

Половина опитаних готова придбати дводенний автобусний тур за 1000-3000 грн. 46% готові віддати за таку мандрівку до 1000 грн.

На одноденну автобусну подорож 57% опитаних, за даними дослідження, готові витратити 250-400 грн. 38% - від 400 до 700 грн, а 4% готові витратити від 700 до 1000 грн. Решта учасників з відповіддю не визначились.

Також респонденти відзначили, що їм подобається відвідувати екскурсії містом. 15% опитаних готові заплатити від 160 до 300 грн за пішохідну екскурсію містом. 47% готові витратити на це від 90 до 150 грн. 36% відзначили, що зазвичай витрачають на пішохідну екскурсію містом від 50 до 80 грн.

Дослідження проводилося з березня по травень серед двох вікових груп.

До речі, у Кабміні розповіли, скільки в Україні внутрішніх туристів.