ru ua

Помер останній політв'язень СРСР

Помер останній політв'язень СРСР Фото: pixabay.com/webandi

Помер Богдан Климчак - остання жертва комуністичного режиму

У Львові помер Богдан Климчак - останній політв'язень СРСР. Його не стало 21 червня в виплекав 80 років. Про це повідомляє "Експрес".

Свого часу Клімчак був останньою жертвою комуністичного режиму. Його звільнили в 1990 році.

Богдан Климчак народився 22 липня 1937 року в селі Себечів Львівської області. Коли його старшого брата заарештували, всю сім'ю вислали в Хабарвскій край. Там Клімчак здобув освіту, але на другий день після вручення диплома, його заарештували за "антирадянську агітацію". Богдану Клімчака було тоді 20 років. У вересні 1957-го його позбавили волі на п'ять років, які він провів у таборах Магадана, Іркутська і Мордовії.

Помер останній політв'язень СРСР

Фото: Богдан Климчак (facebook com expres_ua)

У 1979 році Клімчака засудили вдруге - на 15 років таборів суворого режиму і п'ять років заслання. У звинуваченні було сказано, що він "проводив антирадянську агітацію і пропаганду, зрадив батьківщину".

В цілому Богдан Климчак провів у в'язниці 17 років і 40 днів. Ще вісім років він був на спецпоселенні.

У 1990 році постановою пленуму Верховного Суду УРСР засудження Клімчака за політичними статтями визнали безпідставним. Його дії перекваліфікували в незаконний перехід кордону без антирадянської мети, за який передбачено три роки позбавлення волі.

Коли Богдан Климчак вийшов на свободу, він демонстративно відмовився від радянського паспорта.

Раніше повідомлялося, що помер український письменник і журналіст.

Як повідомляється на сайті Чернівецької ОДА, серце Заслуженого журналіста України, драматурга, члена Національної спілки письменників та голови обласної Спілки письменників зупинилося на 77 році життя.

Загиблі герої травня 2018-го