"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії

Середа 08 листопада 2017 12:15
"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії
Колаж РБК-Україна

Стало відомо, як в наших школах лобіюють інтереси "російської машини"

У мережі виявили освітню платформу, за допомогою якої українським школярам нав'язують любов до Росії. Про це розповів активіст і блогер Петро Андрющенко на сторінці site.ua.

"До мене звернувся товариш зі Львова з простим питанням за профілем. Чи знаю я щось про освітню платформу "Вчи.юа". Мовляв, син приніс зі школи логін і пароль, вчитель сказав увійти і користуватися", - розповів активіст.

За його словами, чоловіка зі Львова збентежило те, що дані сина вже були вбиті в базу даних платформи, хоча користування платне, а необхідність використання такої платформи спірна.

"Якщо не враховувати наполегливе прохання вчителя – використовувати. Одним словом, заінтригував. У першу чергу тим, що проводити реєстрацію учнів де-небудь без згоди батьків апріорі неприпустимо. А всі інтернет-ресурси з подібною реєстрацією, як правило, банальний насос з викачування грошей без знань і за ним обов'язково стоїть якийсь зацікавлений в освіті чиновник", - зазначив Анрющенко.

"Але після знайомства з сайтом і його підґрунтям я просто офігів. Якщо м'яко сказати", - додав він.

Активіст повідомив, що вказаний сайт (інтернет платформа) з інтерактивним навчанням математики зареєстрований на ТОВ "Вчи.юа". Правда, юридична адреса – це адреса так званої масової реєстрації (адреса є, а фірми зазвичай немає).

"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії"Ви взагалі офігіли?": у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії
 

Скріншоти сайту (site.ua)

"Вчи.юа" позиціонує себе як міжнародна платформа. З посиланнями на сайт в Росії, США та Китаї. Причому, як в українському варіанті, американська і китайська версії ідентично напівпорожні. Чого не скажеш про "колишньобратську", - повідомив він.

У підсумку, за словами блогера, базовим сайтом виявилося саме "Учи.ру", який працює в РФ з 2012 року і активно підтримується російським Агентством стратегічних ініціатив, а його головою Спостережної ради є Путін.

"Та й сам Путін нещодавно особливо виділив на зустрічі з ручною громадськістю. Вишенькою на торті – "Учи.ру" лауреат премії професійного визнання Інституту Пушкіна за внесок у просування російської мови (при тому, що офіційно платформа націлена виключно на математику!)" – зазначив активіст.

"Не менш цікаві розробники xsolla.com. Домен зареєстрований на російські прізвища з американськими адресами. Але айпі (IP-адреса) сайту веде до тих самих прізвищ, але з російськими адресами", - розповів він.

За його словами, ця російська платформа "починає агресивно "входити" в Україну".

"І що найголовніше – при підтримці і "настійною вказівкою" згори. Зі слів директора львівської школи, їй сайт в наказовій формі рекомендували листом (автономність шкіл? ні, не чули) з міського департаменту освіти. Але, те слово, а його до справи не пришиєш. Пошуком вдалося отримати такий наполегливий лист з Немирова. Де однозначно "рекомендують" вчителям перейти до використання", - повідомив блогер.

"І ось тут, в цей самий момент хочеться отримати відповідь на питання – Ви взагалі офігіли? Хто і навіщо лобіює інтереси відвертої російської машини в Україні? Хто забезпечує системний потік персональних даних прямо в руки країни-агресора? І куди, врешті-решт, дивиться пані міністр освіти разом зі всієї королівської є раттю?" – висловився Андрющенко.

До речі, у Татарстані влада змушує школи відмовлятися від вивчення рідної мови.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся