Річард Діо фон Штольберг: Як живе найстаріший в Україні кіт з титулованої сім'ї

Річард Діо фон Штольберг: Як живе найстаріший в Україні кіт з титулованої сім'ї
Фото: Найстаріший кіт в Україні - Річард Діо фон Штольберг (з особистого архіву Анни)

У чому секрет довголіття найстарійшого кота в Україні, чим важливий емоційний зв'язок сім'ї з домашнім улюбленцем і чому реєстрація рекорду Національним Реєстром Рекордів України виявилась платною – в матеріалі Styler

Кажуть, що кожен рік життя кота або кішки – це приблизно шість-сім років "людських". Якщо вірити цим розрахункам, то виявляється, що коту з видатним іменем Річард Діо фон Штольберг, за мірками людини, близько ста років.

Цей кіт рідкісної породи "невська маскарадна", та ще й з іменитої котячої родини – претендент на титул самого старого кота в Україні. Зараз йому 24 роки.

Кот-довгожитель з видатним іменем і родоводу

Річард, або як його лагідно називають господарі - Річік, все своє свідоме життя живе в одній родині в Києві.

“Він повинен був жити саме в нашій родині. У нас з ним дуже сильний зв'язок. Думаю, саме це є головною причиною, по якій кіт живе так довго. По-іншому це пояснити не можна ніяк. Ричик в нашій чотирикімнатній квартирі живе всі свої двадцять чотири роки. Він ніколи не виходив на вулицю, ніколи не гуляв по двору, ніколи не контактував з іншими тваринами. Для нього ми і наша квартира - це весь світ! Не кожна тварина може так жити, і при цьому бути щасливою", - розповідає господиня кота, Анна.

altФото: Річард Діо фон Штольберг власною персоною (з особистого архіву Анни)

У Річарда є паспорт, що підтверджує дату його народження. Також є документи, що підтверджують його родовід. Ще кошеням його купили в одному зі столичних клубів, де займаються розведенням титулованих котів.

“Ім'я ми придумали самі. А Діо фон Штольберг – це прізвище. Якщо я не помиляюся, то частина прізвища – це ж і ім'я батька. У його мами ім'я - Діо. У бабусі - Пульхерія, дідусі – Базіліо. Мама Річарда – призер численних конкурсів. Його бабуся – суперпородиста емігрантка з Німеччини. Прізвище "фон Штольберг" належить його родині. Але справа в тому, що кота ми брали в сім'ю для себе! Просто для того, щоб у нас був домашній улюбленець. Ми не стежили за його родоводом. Ми просто взяли кота і полюбили його", - згадує Ганна.

Коли Річік з'явився в будинку, Анні було десять років. Зараз у дівчини - дванадцятирічна дочка. При коті Річарді виросло ціле нове покоління сім'ї.

Порода Річарда – невська маскарадна. За словами власників, це рідкісна експериментальна порода.

Такі коти відрізняються великими розмірами, довгою пухнастою шерстю і чимось нагадують хижаків.

"Хвіст у кота згинається літерою "Г"

Коли Річард був на піку своєї молодості, то важив більше десяти кілограм.

“Кошеням його вже ніхто не пам'ятає, ви ж розумієте. Років до 18-19 взагалі не можна було сказати, що йому стільки років. Але потім він почав здавати, причому якось різко. А зараз це дуже худенький кіт. Старіння у всіх котів проявляється по-різному. У когось зір падає, в інших - зуби випадають. У нього ж почала порушуватися робота суглобів. Він то одну лапу став тягнути, то іншу", - розповідає Анна.

altФото: Річард розуміє, коли про нього говорять, і любить слухати про те, який він гарний (з особистого архіву Анни)

Через те, що суглоби працюють погано, кіт вже не може сидіти на задніх лапах, як сидять інші коти. Близько півроку тому він пристосувався до такого стану свого здоров'я і став опиратися... на хвіст.

“Ви колись бачили, як сидять кенгуру? Коли вони сидять, то спираються на хвіст. Це виглядає дуже смішно. Але справа в тому, що кенгуру по своїй природі спираються на хвіст, а Ричик цьому вимушено навчився. Хвіст у нього згинається літерою "Г". І просто не можна описати, як це виглядає!", - розповідає Ганна.

На увазі свого поважного віку, Ричик важить зараз всього пару кілограм. Втрачати у вазі він почав досить швидко.

“За вагою він - як кошеня. Хоча їсть дуже багато! B останнім часом він став дуже погано чути. Настільки погано, що про наявність кого-то на кухні або в кімнаті поруч з ним він став дізнаватися, тільки побачивши людину. Причому спочатку він бачить ноги, потім повільно піднімає голову вгору і лише потім дізнається, що перед ним – людина. А ще він став якісь моменти забувати. Наприклад, поїв, пішов у коридор, постояв там п'ять хвилин наодинці зі своїми думками, і повернувся потім знову поїсти", - додає вона.

Секрет довголіття - потужний кармічний зв'язок з домашнім вихованцем

Як зробити так, щоб домашній улюбленець жив довго? Однозначної відповіді на це питання немає. За словами Ганни, все своє життя Річард харчувався виключно сирим м'ясом – яловичиною. М'ясо завжди купували на ринку, але не в супермаркеті.

alt

Фото: Документ, який підтверджує належність кота до сім'ї з родоводом (з особистого архіву Анни)

"Людської" їжі він взагалі ніколи не їв. Єдине – любить диню і йогурти, бажано солодкі. Він ніколи не їв каш, котлет або тим більше сосисок. Сосискою він любив тільки погратися. Ніколи її не їв. Але полягає в харчуванні причина його довголіття – важко сказати", - каже Ганна.

За словами господарів кота, головна причина довголіття Річарда – сильна емоційна і кармічна зв'язок сім'ї з твариною.

“Ми з сім'єю більше схиляємося до того, що у нас з твариною є потужна кармічна зв'язок. Я кажу це абсолютно серйозно. Це моя версія, і моя мама її теж підтримує. Що, можливо, його попередні народження були дуже важкими. І йому потрібно було народження, яке дало б йому можливість добряче відпочити. Можна в це не вірити. Але всі ми знаємо, що є коти, які їдять найдорожчий корм, з низ господарі пилинки здувають, але вони стільки не живуть. А Ричик за всю історію себе хворів тільки один раз, і то це був звичайний лишай. Мій тато тоді пішов не у ветеринарну, а у звичайну аптеку і купив йому саму звичайну бовтанку. Ніяких проблем зі здоров'ям у нього не було", - додає вона.

Рекорди, як виявилося, платні

За словами Ганни, характер у кота - просто огидний!

“Перші п'ять років це був не кіт, а просто чудовисько. У квартирі він роздер всі меблі, все шпалери. Але він ніколи не паскудив, і тут напевно треба віддати належне його аристократичного роду. Але погладити його – так ні за що в житті! Руку відкусить по лікоть. У присутності кота всі повинні говорити про те, який гарний Ричик. Дуже любив гостей. І коли чує "О боже, який гарний кіт" – закриває очі і починає приймати компліменти. По ньому видно, що він знає, що про нього говорять. Все розуміє. Коли народилася моя дочка, всі говорили що маленькій дитині не можна контактувати з котом. І коли я приїхала з пологового будинку, в кімнаті, де я жила з дитиною, мама взяла на руки Ричика, показала йому мою доньку. Сказала: "Ось маленька дівчинка, і тобі не можна заходити в цю кімнату". Після цього він не переступав поріг цієї кімнати два роки", - згадує вона.

Мама Анни якось побачила в новинах сюжет про те, що в Україні помер кіт, який раніше був зареєстрований як найстаріший у країні.

Після цього сім'я вирішила подати заявку у Книгу рекордів України.

altФото: За словм господарів, характер у кота кепський, і мало кому вдається взяти його на руки (з особистого архіву Анни)

“Мені відповіли приблизно через місяць. Попросили документи і фото, що підтверджують дату народження кота. Я відправила їм скани, і через три місяці мені відповіли. Повідомили, що кіт підходить для рекорду. Але щоб зареєструвати його як самого старого кота в країні, потрібно заплатити понад 12 тисяч гривень", - каже вона.

Ганні також запропонували більшу знижку, але все одно це була велика сума.

"Я написала про це у Facebook, ми всі посміялися. На роботі мене запитували: "Ти хочеш кота зареєструвати, і вам за це грошей дадуть?". Але я просто хотіла хвилинку слави для Ричика! Адже за своє довге життя він це заслужив. Але виявилося, що гроші повинні були заплатити ми. Це було дуже смішно", - пояснює Ганна.

Сумнівний прейскурант

За роз'ясненнями про те, звідки взялися такі великі суми, ми звернулися до Національного Реєстру Рекордів України. А саме – до його керівнику Лани Вєтрової, яка і відправляла Ганні письмо з "прейскурантом" на реєстрацію рекорду.

"Цей випадок дійсно підпадає під категорію "Жива планета". Аналогічна категорія є також і в Книзі рекордів Гіннеса. Найстаріший в Україні кіт зареєстрований в Одесі. Йому був 21 рік і 11 місяців. Але, на жаль, після реєстрації рекорду він прожив лише два місяці. І тепер, в даному випадку, номінація відкрита", - розповіла нам Лана Вєтрова.

За її словм, на адресу Національного Реєстру рекордів надходять дуже багато заявок від господарів кішок, які живуть довго. Але є одна проблема: як тільки доходить справа до підтвердження віку тварини, діалог на цьому закінчується.

"Особисто я думаю - це можна зрозуміти. Адже двадцять років тому, коли ці коти ще були кошенятами, в нашій країні люди мало зверталися до ветеринарів, а тим більше не прагнули отримувати підтвердження віку домашнього улюбленця. Цим просто не займалися. У людей були інші турботи. А свідоцтва довгожительства кота кшталт "сусіди пам'ятають" - не в рахунок. Нам повідомили, що в Україні нібито є 28-річний кіт. Але всі свідчення про його віці - тільки від сусідів. Таке для рекорду не підходить", - додала вона.

Ми нагадали керівнику Національного Реєстру Рекордів, що у випадку з котом Річардом власниками тварини були оперативно надані всі документи, які підтверджують вік вихованця.

“Так, дійсно. Бачу в своїй базі, що документи були надані", - підтвердила керівник Реєстру.

altФото: Розуміють яскраво блакитні очі, забавний забарвлення мордочки і сильне тіло – головні характеристики, за якими багато дізнаються невську маскарадну кішку (murkote.com)

На наше запитання про те, звідки взялася така велика сума, оголошена Ганні за реєстрацію рекорду, Вєтрова зазначила: Національний Реєстр Рекордів - це не державна організація, а приватна. І люди, звертаючись в цю організацію, перш за все замовляють послугу. За яку, відповідно, треба платити.

“Хочу підкреслити: 30% рекордів ми реєструємо за свій рахунок. Сюди відносяться всі "соціальні" рекорди. Ми розуміємо, що дитина-сирота або інвалід за свій рекорд заплатити не може. І, звичайно, ми з радістю реєструємо такий рекорд за свій рахунок. Якщо найстаріший в Україні кіт живе у старенькій бабусі, якої ледь вистачає коштів на харчування, то як же ми можемо брати з неї гроші? Звичайно, цього не буде. Або коли кіт прожив з сім'єю все життя і став свідком, як ростуть діти дітей - теж. Обґрунтування того, чому ми реєструємо той чи інший рекорд безкоштовно, мені потрібно надати експертної комісії, яка приймає або не приймає таке рішення", - підкреслила керівник Національного Реєстру Рекордів.

Також вона спростувала чутки про те, що Книга Рекордів Гіннеса не бере гроші за таку сам послугу.

“Це чистого роду дезінформація. Там суми, навпаки, більш великі. Вони часто досягають 20 000 доларів. І вони, і ми несемо ряд зобов'язань, які чітко прописані. Зокрема, в умовах прописано видання книги, яку всі рекордсмени отримують у подарунок", - додала вона.

altФото: Ще один документ, який власники Річарда надали Національного Реєстру Рекордів України (з особистого архіву Анни)

Однак виставлення ціни за деякі з списку послуг Реєстр виглядає досить сумнівним. Наприклад, за "архівування та зберігання матеріалів, що підтверджують встановлення рекорду" або "узгодження номінації рекорду" (номінація, нагадаємо, була узгоджена раніше при листуванні).

“Ми готові до діалогу. І йдемо на зустріч тим, хто до нас звертається", - додала Лана Вєтрова. Також вона повідомила, що в цієї номінації розглядають та іншого кота. А точніше - стару кішку, яка жила в родині військових і подолала разом з ними понад 7000 кілометрів по дорозі з Монголії в Україну.

Втім, за словами власниці кота Річарда, навіть з урахуванням знижки сума, зазначена в листі від Національного Реєстру Рекордів, залишається неприйнятною.

"вона Неприйнятна тому, що таких витрат на "диплом з відзнакою" кіт не пробачить. Він воліє, щоб ми ці гроші витратили на нього", - сказала вона.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся