ua en ru

У Рівному вуличних котів визнають частиною екосистеми міста: у мерії готують відповідний проект

У Рівному вуличних котів визнають частиною екосистеми міста: у мерії готують відповідний проект Фото: Кіт (pixabay.com/doanme)

Місцеві жителі хочуть надати котам права

У Рівному вуличних котів найближчим часом можуть визнати частиною екосистеми міста. Електронна петиція з відповідною вимогою набрала необхідну для розгляду кількість голосів ще у березні 2017 року і тепер у мерії готують проект рішення. Про це повідомляє "РадіоТрек".

Автор звернення Наталія Ющук запропонувала "визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Рівного, дозволити їм вільно жити в підвалах, на горищах та в інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів".

"В нашому місті непоодинокими є випадки замуровування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель, що призводить до їх мученицької смерті. З метою заборони вчинення таких дій, що суперечать Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" просимо визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Рівного та заборонити їх вбивства", - написала місцева жителька.

"Наслідуючи гуманну практику Варшави та інших польських міст, м. Львова, а тепер вже і м. Києва, необхідно дати можливість котам вільно жити та пересуватися в підвалах, на горищах та в інших місцях їх постійного перебування, оскільки, по-перше, через відсутність притулків, це є їх єдина домівка, і, по-друге, вони виконують важливу функцію – знищують гризунів, які є розповсюджувачами багатьох інфекцій", - підкреслила автор звернення.

"Водночас, слід приділити особливу увагу питанню контролю за розмноженням вуличних котів, а саме розробити заходи з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування для них домівок", - відзначила автор петиції.

Міський голова Володимир Хомко запевнив, що вже готується проект рішення у відповідь на петицію.

"Люди це сприймають дуже серйозно і от виник, навіть, конфлікт. Одна із голів ОСББ замурувала всі вікна, щоб не лазили коти в підвал. Так ці жінки вимагають відкрити вікна в її будинку. Важко сказати, хто тут має рацію, бо це її будинок, і вона вирішує. Але розпорядження таке видано. Ми взяли за основу розпорядження Києва і Львова, скомпонували своє і таке розпорядження на найближчій сесії буде проголосоване. Там це розпорядження вимагає, щоб коти вільно заходили в підвал, виходили з підвалу і таке інше", - розповів міський голова.

До речі, в аеропорту "Київ" господиня покинула своє кошеня і полетіла.