ua en ru

У мережі показали, як Київський зоопарк готується до відкриття нового сезону

У мережі показали, як Київський зоопарк готується до відкриття нового сезону Фото: Київський зоопарк (zoo.kiev.ua)

Ціну на вхід у новому сезоні можуть змінити, але незначно

Київський зоопарк пережив зиму, але тварини ще досі містяться в зимових вольєрах. Вони повернуться в літні вольєри з настанням літнього сезону, коли в Києві буде +17, і тепла погода буде триматися не менше двох тижнів, повідомляє "Сегодня".

У новому сезоні у звіринці покажуть не тільки результати першої черги реконструкції, але й нових вихованців. У зоопарку буде поповнення.

"До сезону у нас п'ять-шість нових жителів у зоопарку. Кузиманзы вже експонуються, є нова група приматів, ми їх ще не показуємо. Пара птахів з'явилися. Є чим здивувати людей, багато приходять щороку саме навесні, щоб подивитися, що нового з'явилося в зоопарку", – розповів директор Кирило Трантін.

Тваринам не потрібно приносити ласощі, зазначив директор зоопарку.

"На жаль, це відгомони "совкового" уяви, що в зоопарк потрібно приходити з двома батонами. У радянський час, дійсно, у тварин були проблеми з харчуванням, у них були просять очі, а зараз всі приходять, бачать наших вгодованих тигрів і величезних львів. За ним видно, що їх люблять, ніхто не голодує", – пояснює Кирило Трантін.

Змінилася і система годівлі тварин. Тепер у звіринці їжу видають, як в європейських зоопарках.

У мережі показали, як Київський зоопарк готується до відкриття нового сезонуУ мережі показали, як Київський зоопарк готується до відкриття нового сезонуУ мережі показали, як Київський зоопарк готується до відкриття нового сезонуФото: Тварини в зоопарку kiev.segodnya.ua)

"Ми кожен день вводимо систему збагачення середовища. Наприклад, сьогодні шматок м'яса ми повісили на гілку. Завтра – сховаємо під камінь. На наступний день – кинули у воду. Тваринам подобається, коли вони знаходять свою їжу в незвичайних місцях. Особливо момент видобутку, видряпування, діставання мовою – ці речі дуже практикуються в Європі. Зараз у нас канікули і ми показуємо дітям незвичайні моменти. Наприклад, подивитися, як фламінго поїдає рачків – теж цікаво", – поділився Кирило Трантін.

У звіринці гряде реконструкція.

"У травні ми плануємо відкриття наших знаменитих озер біля центрального входу. Одне озеро у нас буде з пеліканами, друге – з коропами коі. Озера будуть повністю вимиті, виймуть старий грунт. Там буде зроблена спеціальна яма для зимівлі риби. Тепер ми зможемо спустити озеро, почистити все дно від органіки, при цьому наші вихованці страждати не будуть. Раніше відвідувачі заходили в зоопарк і бачили зелену воду. Не можна було почистити іл – там був метровий шар мулу, коли ми його вигрібали. За сучасної технології експлуатації водойм, там буде система грубої чищення і система біологічної", – ділиться планами Кирило Трантін.

Нагадаємо, що в мережі показали "бригадирів" заводу їм. Малишева, випускає танки (фото).