"Love у кінцевому рахунку перемагає Hate": соліст Ріапобой Дмитро Шуров про свою "темну сторону", Х-Фактор і життя поза сценою

"Love у кінцевому рахунку перемагає Hate": соліст Ріапобой Дмитро Шуров про свою "темну сторону", Х-Фактор і життя поза сценою
Соліст Ріапобой Дмитро Шуров (фото: instagram.com/dmitry_shurov)

Про "суддівськы витівки" на Х-Факторі, Всеукраїнський тур, сімейне щастя і "жінку, яка тримає дзен", про пошуки гармонії і справжню пристрасть – в інтерв'ю Дмитра Шурова для Styler

Популярний український музикант, автор пісень і соліст гурту Ріапобой Дмитро Шуров встигає не тільки строго і справедливо судити учасників шоу Х-Фактор, але також радувати шанувальників атмосферними концертами в рамках Всеукраїнського туру "На вершині". Сам співак зізнається, що саме робота над проектом Ріапобой і зйомки в шоу "з'їдають" буквально весь його час. Тому викроїти вільну годину на інтерв'ю Дмитру вкрай складно.

"Я звик багато працювати", - стенає плечима музикант.

Проте саме завдяки постійній роботі і пошуку свого унікального шляху, колишній учасник "Океану Ельзи" та Esthetic Education в 2009 році зміг створити власний проект Pianoboy, який сьогодні збирає повні зали у великих і малих містах України.

У жовтні 2017 Шуров представив теплий кліп на нову пісню "Полуничне небо", назвавши її "найдобрішою і романтичною". Фанати гурту поспішили відзначити, що в цій композиції – "весь Шуров": "до мурашок крутий, щирий, добрий і позитивний".

У той же час, суддівство в Х-Факторі відкрило й іншу сторону співака: фатальну, ексцентричну і часом несподівано бунтарську.

Styler вирішив поспілкуватися з Дмитром і дізнатися, хто ж ховається за образом "інтелектуального рокера" – ніжний романтик або бунтар.

Пьянобой

"Я не будую собі штучно образ "цукрової карамельки" або "ідеального мачо" - Дмитро Шуров (фото: Надя Белік)

Дмитро, ви один із членів журі шоу Х-фактор. При цьому на сьогоднішній день встигли зарекомендувати себе як найбільш ексцентричний і непередбачуваний суддя. Можете черевиком постукати по столу в знак протесту, часто буваєте запальний і не добираєте слів. Не шкода вам після таких моментів учасників, нехай навіть без особливого таланту?

Мене запросили брати участь у проекті в якості одного з суддів не для того, щоб розбирати психологічні драми учасників, а для того, щоб оцінювати їх виступи, і допомогти аудиторії каналу визначитися, хто стане переможцем. Все-таки я - self-made професійний музикант і композитор, а не психотерапевт. Всі судді підібрані різні, у кожного своя роль. Настя Каменських ось підтримує, вона дівчина, для неї це звичайно, і цим вона прекрасна! А я не люблю крутити, я рок-музикант, мені ближче говорити правду в неприукрашенном світлі, різкому і зухвалому.

Дмитро Шуров на шоу Х-Фактор

"Я - self-made професійний музикант і композитор, а не психотерапевт" - Дмитро Шуров (фото: instagram.com/dmitry_shurov)

Така різниця характерів суддів - теж частина шоу, як ви розумієте. Крім того, я все-таки прийшов на проект, щоб знайти та підтримати артистів, які горять музикою так само, як я, і у яких є майбутнє на сцені. Знайти професіоналів і допомогти їм проявити себе.

Не переживаєте з приводу хейтерских коментів з боку глядачів у вашу сторону?

Я вірю, що Любов в кінцевому рахунку завжди перемагає Hate. До того ж за свою публіку я не переживаю: вона дружить з головою, знає мене і мою творчість, і розуміє значення слова "шоу". Нею складно керувати.

Під час четвертого кастингу Х-фактор - 8 ви навіть розбили гітару одного з учасників шоу. Свій вчинок пояснили тим, що вже просто не могли спокійно слухати, як хлопець співає і грає. При цьому в коментарях під відео користувачі зійшлися на тому, що це постановка і піар. Вас справді настільки сильно розчарував номер хлопця або вирішили підтримати брутальний рокерський імідж?

Я нічого не маю проти учасників проекту, для яких участь у Х-факторі - просто кумедний цирк. Як люди вони мені часто дуже симпатичні, але в таких випадках пряма і шорстка правда корисніше їм, ніж красиво завуальована брехня, яка заводить конкурсантів у глухий кут.

Відео: Дмитро Шуров розбив гітару учасника під час четвертого кастингу Х-фактор-8 (YouTube/Х-фактор-8. Неофіційний канал Ukraine)

Адже учаснику, який виходить на сцену і співає, не настроївши гітару, не шкода суддів або глядачів? Якщо він нас не поважає, чому вимагає поваги до себе? Талант тут не при чому, настройка гітари перед виступом – це елементарна повага до слухача і суддів. Якщо б я не відреагував так брутально, хлопець взагалі не пішов би в ефір. А так, між іншим, він отримав шанс проявити себе, діставши галас навколо свого імені.

Ви створюєте ніжні ліричні композиції, нещодавно представили нову пісню "Полуничне Небо", яку назвали найдобрішою і романтичною... Проте за романтичним образом також простежується відв'язний Ріапобой. Що ж вам більше до душі: ніжна сентиментальність або бунтарський дух?

Я людина і у мене, як і в інших людях, борються "плюс" і "мінус". Я не будую собі штучно образ "цукрової карамельки" або "ідеального мачо". Я різносторонній життєвий артист. Моя публіка любить мене саме за чесність перед самим собою і перед ними: на відміну від багатьох колег по цеху, я завжди показував і в житті, і на концертах людям не тільки свою світлу сторону. Вважаю, що так справедливо по відношенню до моїх слухачыв, ми їх не обманюємо і вони відповідають взаємністю!

Співак Дмитро Шуров

"Я завжди показував і в житті, і на концертах людям не тільки свою світлу сторону" - Дмитро Шуров (фото: Надя Белік)

У Ріапобоя є світлі і добрі ліричні "Полуничне Небо", "Родимки" і "Кохання", а є зухвалі, прикольні і драматичні "Невиправний", "Слуга Народу", "Батьківщина", "Зомбі". Я пишу чесну і емоційну музику зі смислами, тому що наше життя – це і світло, і морок в рівних пропорціях.

Телебачення – інший світ. Тут люди, що сидять за вечерею, не звикли до подібних епатажних рок-н-рольних випадів. Ріапобой, як музичний проект, відбувся завдяки своїм пісеням та концертам, а не лобі в телеефірі. Так що я не великий фахівець в питаннях телебачення, і, найімовірніше, я переоцінив спектр емоцій, які українська аудиторія в змозі прийняти з ефіру.

До речі, в деяких інтерв'ю ви говорили, що з вами іноді буває складно працювати, ви перфекціоніст. Які у вас в принципі вимоги до оточуючих?

Я з кожним роком розумію, що я не перфекціоніст. Перфекціоніст - це Бах, Моцарт, Малевич, Ван Гог, Достоєвський. А я просто пишу пісні і хочу щоб вони були записані і зіграні людям на максимумі моїх можливостей. І з кожним роком вимоги до себе і нашої команди ростуть, тому що аудиторія зростає.

Ольга і Дмитро Шуровы

Ольга і Дмитро Шурови (фото: instagram.com/dmitry_shurov)

Ріапобой – адже це не тільки історія про Дмитра Шурове, але також про його сім'ю. Ваша дружина Ольга Шурова є стилістом і піар-менеджером гурту, сестра Оля – бек-вокалістка, а син Лев іноді навіть виступає на концертах Ріапобой та знімається у ваших кліпах. Ви часто з'являєтеся зі своїми рідними на різних тусовках. Не складно помітити, що ви дуже відданий родинним цінностям. Бували випадки, коли сім'я в чомусь заважала розвиткові музичної кар'єри або навпаки – насичена робота з'їдала час на спілкування з рідними?

Ми зможемо оцінити все це тільки набагато пізніше, я думаю. Зараз ми просто живемо і працюємо разом, підкорюємо якісь вершини і намагаємося підтримувати один одного. З віком розумієш, що головне в житті - щоб з близькими все було добре. Наша маленька сім'я робить великі речі, і я радий цьому.

Чим зараз захоплюється Лев? Пророкує йому музичне майбутнє?

Він обдарований молодий чоловік, дуже цікавий і дивний у своїх моральних якостях. Я впевнений, що він зможе реалізуватися в тій області, в якій захоче.

Дмитро Шуров з сином

Дмитро Шуров з сином (фото: instagram.com/dmitry_shurov)

Він не зобов'язаний ставати музикантом або режисером, якщо захоче займатися квантовою фізикою або чим завгодно іншим - ми його підтримаємо. Головне, щоб він відчував себе гармонійною і потрібною людиною на цій планеті. Людиною на своєму місці.

У школах перша чверть підходить до фіналу. Як успіхи Лева в школі? Наскільки ви вимогливий батько?

У нього хороші успіхи, але зізнаюся чесно – це не наша з Олею заслуга, а бабусі, яку також звуть Ольга! Вона прищепила Левові інтерес до навчання. Ми батьки-хіппани, нам важливо тільки, щоб син був здоровий, але все ж хочеться також, щоб він був собою задоволений.

Сходити на батьківські збори в школу для вас - не проблема? Або такі заходи відвідує Ольга?

Я не ходжу на батьківські збори. Вважаю, що з моїми графіками набагато корисніше цей час провести разом з сином. А оргмоменти Оля вирішує.

Відео: У кліпі до пісні "На Вершині" також головну роль зіграв син Дмитра Шурова - Лев (YouTube/PIANOБОЙ)

До речі, а скільки років ви вже з Ольгою?

Це допит?) 16!

До своєї нової композиції "Полуничне Небо" ви говорили, що "це пісня про жінку, яка є ключем до кращого мене". Жінка дійсно відіграє ключову роль у житті чоловіка?

Я вважаю, що жінка може визначати долю чоловіка. Та що там чоловіки! Іноді одна жінка здатна змінити долю цілої нації.

Які гострі кути в сімейному і професійному житті згладжує Ольга?

А чому ви думаєте, що вона їх згладжує? (посміхається) Гармонія як раз і полягає в тому, щоб не боятися розвивати один одного як любов'ю, так і конфліктами і випробуваннями. Але вона однозначно надихає мене.

Деякі пари вважають за краще не поєднувати своє сімейне життя з професійною діяльністю, так як вважають, що ділові відносини можуть "розтоптати романтику": часто буде обговорюватися робота, виникатимуть суперечки і т. д. Як цей "конфлікт інтересів" вирішуєте з Ольгою? Який секрет вашого сімейного щастя?

Ми не знаємо ніяких секретів. Просто любимо один одного, і так вийшло, що саме вона підтримала мене у моєму розвитку. В якийсь момент ми зрозуміли, що такий проект, як Ріапобой, дуже індивідуальний, щоб йому допомогала людина зі сторони. Справа ще в тому, що для нас Ріапобой – це і є життя, і сім'я, і професія.

Соліст Ріапобой Дмитро Шуров

"Гармонія як раз і полягає в тому, щоб не боятися розвивати один одного як любов'ю, так і конфліктами" - Дмитро Шуров (фото: instagram.com/dmitry_shurov)

Деякі українські музиканти записують спільні пісні з АТОшниками, хтось присвячує військовій тематиці свої альбоми, їздить з виступами на фронт... Як військовий конфлікт вплинув на творчість Ріапобой?

Коли влітку 2012 року я написав пісню "Батьківщина", я не міг уявити, що в моїй країні може статися війна. Зараз я розумію, що треба до всього бути готовими, і сподіваюся, що покоління, яке зараз зростає, розуміє це.

В 2014-му році я написав пісню "Найкраще, Що Є На Моїй Землі". Вона про те, як легко втратити те, що здавалося своїм назавжди і як важливо боротися за найголовніше у своєму житті, за своїх близьких і свою Батьківщину.

Дмитро Шуров, Український співак

"Я мрію про той день, коли ця війна закінчиться" - Дмитро Шуров (фото: Надя Белік)

А в цьому році в репертуарі Ріапобой з'явилася пісня "Вітчизна" - оркестрова версія "Батьківщини" українською мовою, текст якої мені надіслала Катерина Галенко з міста Лисичанськ Луганської області. Це пісня - присвята всім справжнім патріотам своєї країни: воїнам, спортсменам, вчителям, художникам, людям, які тут роблять свою справу на межі своїх можливостей.

Наші концерти відвідують солдати української армії та їх сім'ї - для мене це завжди честь. Але я мрію про той день, коли ця війна закінчиться.

В Україні стартував національний відбір на Євробачення-2018. Чи не плануєте подати заявку? Подібні музичні конкурси для вас взагалі цікаві?

Для мене музика - це не спорт і з конкурсами не дуже асоціюється, так що участь в Євробаченні поки велике питання. Хоча, звичайно, зарікатися ні від чого не можна.

Інтерв'ю з Дмитром Шуровим

"Я не займаюся музикою, як бізнесом, вона є моєю пристрастю" - Дмитро Шуров (фото: Надя Бєлік)

Як встигали готуватися до Всеукраїнського туру "На вершині", записувати нові пісні та оцінювати учасників Х-фактора?

Я звик багато працювати, це не ново. Просто раніше замість такої кількості зйомок і концертів в моєму житті було місц для композиторської роботи - фільми, спектаклі, рекламні проекти, фешн-покази. А тепер весь мій час займають Ріапобой та Х-фактор. Але я не можу поскаржитися - це цікавий етап у моїй кар'єрі. І повчальний.

Видання "НВ" включило вас в топ-100 людей культури України. Вас назвали "флагманом української інтелектуальної поп-музики". Для вас важливі подібні схвальні відгуки? Не затуманюють очі такі коментарі у вашу сторону?

Я не займаюся музикою, як бізнесом, вона є моєю пристрастю і засобом самовираження, я вкладаю у свою справу все, що маю - сили, талант, час і гроші. Тому я вдячний людям за кожне добре слово у свою адресу.

До речі, хотіли б отримати звання Народного артиста України?

Мені складно уявити себе Народним артистом. Я занадто молодий і занадто альтернативний. Хотілося б стати власною щасливою людиною.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся