Вчені створили математичну модель машини часу

Вчені створили математичну модель машини часу
Фото: Час (unsplash.com/Fabrizio Verrecchia)

Машина часу повинна рухатися уздовж кругової траєкторії, що проходить через простір-час

Дослідники з США та Канади математично довели існування машини часу. Про це повідомляє видання Science Alert.

Фахівці вважають, що машина часу повинна рухатися уздовж кругової траєкторії, що проходить через простір-час. Вона за формою нагадуватиме "ящик" або "міхур", який дозволяє пасажирам, що знаходяться всередены нього, переміщатися в минуле і майбутнє.

Відомо, що вченим вдалося створити математичну модель машини часу, ґрунтуючись на різних наукових теоріях. Цей апарат вони назвали TARDIS. За своїм принципом дії машина часу нагадує міхур Алькубьерре, який дозволяє космічному кораблю, що знаходиться всередені нього, досягати надзвичайної швидкості.

На думку фахівців, TARDIS повинна переміщатися по замкнутій кривій, щоб люди, що знаходяться в ній відчували постійне прискорення. При цьому зовнішній спостерігач побачить дві версії мандрівників всередині міхура: для однієї час тече нормально, а для іншої — у зворотному напрямку.

Існування даної машини часу, на думку дослідників, теоретично можливо, але для цього потрібно придумати спосіб викривити простір і час.

Нагадаємо, зонд Cassini вийшов на зв'язок і прислав фотографії Сатурна.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся