ru ua

Більше не хочу: Епіфаній прокоментував свою інтронізацію

Більше не хочу: Епіфаній прокоментував свою інтронізацію Митрополит Епіфаний (фото: РБК-Україна)

Священнослужителі не визнають "земний" день народження

Глава Православної церкви митрополит Епіфаній підтвердив, що інтронізація відбудеться в день його народження, 3 лютого. Про це він заявив в ефірі "Радіо Свобода".

Справа в тому, що служителі церкви не відзначають урочисто свій день народження. Тому після отримання томосу на Фанарі було ухвалено провести інтронізацію саме в цей день, щоб надалі святкувати не день народження, а інтронізацію, - сказав глава ПЦУ.

У православній традиції "днем народження" є "день янгола", небесного покровителя людини, а на день "земного народження" не звертають особливої уваги. Тому Епіфаній більше не хоче акцентувати на своєму дні народження.

Також Епіфаній розповів, що обрання його главою української автокефальної церкви є великою відповідальністю, Божим даром. Це той шлях, який він обрав, починаючи з чернецтва, і слідував йому все своє життя, присвячене служінню Господу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що для урочистої церковної події - дня інтронізації, кравці Михайлівського монастиря вже створили спеціальну мантію.

Також ми писали про цікаві факти з біографії митрополита, який виріс без любові батька і зробив блискучу церковну кар'єру.

Раніше повідомлялося, що закон про перехід релігійних громад, який регулює зміну підпорядкованості, зокрема, перехід до Православної церкви України (ПЦУ), набув чинності.

Відео: РБК-Україна