ua en ru

Священик-брат Героя Небесної сотні розчулив українців (фото)

Священик-брат Героя Небесної сотні розчулив українців (фото) Перехід в ПЦУ на Волині - брат Героя Небесної Сотні провів першу літургію (колаж РБК-Україна)

Офіційний перехід в ПЦУ парафія села Клепачів здійснила однією з перших

У неділю, 10 березня, відбулась перша літургія у Свято-Іллінському храмі ПЦУ села Клепачів Ківерцівського району Волинської області. Настоятелем храму призначено Романа Мойсея - брата Героя Небесної Сотні Василя Мойсея. Про це повідомив Тарас Висоцький у Facebook.

У повідомленні йдеться, що громада села одна з перших на Волині, яка повністю пройшла процедуру зміни підлеглості відповідно до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".

До слова, напередодні колишній настоятель отець Володимир на переконливі й законні вимоги представників громади та правоохоронців відмовився передати ключі від храму та сейфу.

"У Прощену неділю просили один в одного прощення, молились за мир в Україні", - йдеться в повідомленні.

Користувачі мережі в захваті від подібної новини. "Це перемога", - написав один із них в коментарі.

Перехід в ПЦУ на Волині - брат Героя Небесної Сотні провів першу літургію (фото: facebook.com/taras.vysotskiy)

Нагадаємо, Василь Мойсей, загинув 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності від кулі снайпера. Його поховали 23 лютого 2014 року в Луцьку. Участь у панахиді взяли понад 20 тисяч людей. Василя поховали під вигуки "Слава!" та постріли гармати. Йому був 21 рік.

На своїй сторінці у соціальній мережі, незадовго до смерті, він написав: "Краще вмерти вовком - ніж жити псом".

Раніше ми повідомляли, що у ПЦУ дали несподівану відповідь про те, чи можна їсти м'ясо під час посту.

Раніше ми писали про те, що в Київській області парафіяни колишньої УПЦ МП підкинули труну під двір активістів, які ініціювали перехід місцевого храму до Православної церкви України.