ua en ru

"Катком по мізках": Забужко пояснила справжню причину війни в Україні

"Катком по мізках": Забужко пояснила справжню причину війни в Україні Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

Письменниця розповіла про іншу історичну альтернативу

Популярна українська письменниця Оксана Забужко переконана, що війна в Україні почалася через проросійську політику, яка проводилась в нашій країні десятки років. Таку думку публіцист висловила в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"В цій війні насправді більше поранених мізків, ніж вбитих людей. Давайте поставимо запитання у режимі іншої історичної альтернативи. А давайте, якщо б 25 років ті самі політики не поставили країну на паузу і не очікували, що їм їхні московські куратори скажуть, що "ми повертаємося, хлопці - ми відігруємо". Або "ми не відігруємо", значить, "розсосеться або не розсосеться", - сказала письменниця.

"Якщо б політики, вибачте, засукавши рукави, той самий кордон з Росією будували, то сьогодні там хлопці не повинні були б, на тій межі, стояти живим м'ясом. Тому що реально це те, що вони сьогодні роблять", - додала вона.

За словами Забужко, війна в Україні тривала усі роки незалежності.

"Війна інформаційна, війна катком по мізках, війна з колонізації українського інформаційного простору, культурного, освітнього. Я про це говорила. Принаймні, останні 15 років нон-стопом, так, що мені самій вже набридло говорити про це. І в цьому сенсі, скажімо, початок гарячої війни звільнив мене від необхідності говорити все те, що я 15 років, як ця сама каркаюча Кассандра на біля Скейської брами, кричала...15 років я кричала: рятуйте!" - зазначила вона.

До речі, Забужко розповіла про стан державної мови.

Необхідно законодавчо врегулювати статус української мови та скасувати "злочинні законопроекти". Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловила відома українська письменниця Оксана Забужко щодо ініціативи народних депутатів провести Рік державної мови.