ua en ru

У Києві оренду квартир прив'язали до курсу долара

У Києві оренду квартир прив'язали до курсу долара Фото: Оренда квартир в Києві (Rent Kiev)

У договорі вказують ціну в гривнях, але замовчують, що платити доведеться за курсом НБУ

У Києві багато ріелтори прив'язали оренду на житло до курсу долара. Формально всі ціни вказані в гривнях, але кажуть, що доведеться розраховуватися за курсом НБУ.

Така валютна оренда поки більше властива для знімань квартир подобово, повідомляють "Вести".

“Це вже навіть не тенденція, а реальність. Формально ціни існують у гривні, але завжди вони розраховуються виходячи з курсу долара. Тому зараз ріелтори відразу попереджають: розрахунок в гривні за курсом міжбанку на момент оплати. І в договорах про довгостроковій оренді квартир також тепер прописують обов'язковий пункт: якщо курс зміниться на такий-то відсоток, то ціна гривні теж зросте. Ви ж розумієте, який курс був на початку року і який він в кінці", - розповів експерт з нерухомості Віктор Несін.

Довгострокова оренда поки прив'язана до нацвалюті, але експерти кажуть: у договорах оренди вже прописують пункт, за яким у разі зміни курсу долара ціна в гривні зросте.

Традиційно прив'язаний до долара і ринок купівлі-продажу нерухомості. Ринок первинної нерухомості досить жвавий, в той час як житло в старому фонді люди готові купувати лише з великою знижкою. Більшість компаній при цьому фіксує суму в доларах.

До речі, в Києві орудує квартирна аферистка.